به گزارش برنا از شهرکرد ؛محمد خالدی در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، اظهار کرد: نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی آمادگی کمک به مدیران دستگاه‌های اجرایی در جهت گرفتن اعتبارت ملی را دارند.

وی با اشاره به اینکه قدرت چانه‌زنی در جذب اعتبارات ملی بسیار موثر است، تصریح کرد: سهم چهارمحال و بختیاری از نیروی انسانی در وزارت‌خانه‌ها بسیار ناچیز است.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی افزود: استان‌های برخوردار به دلیل داشتن نیروی انسانی در وزارت‌خانه‌ها قدرت جذب اعتبارات بیشتری دارند.

خالدی گفت: مدارس فرسوده زیادی در استان وجود دارد که در اثر وقوع زلزله تخریب می‌شوند و بودجه‌ای که در زمینه نوسازی مدارس تعیین شده بسیار ناچیز است.

وی خاطرنشان کرد: مدیران باید دید ملی داشته باشند و کاری کنند که گشایش اعتباری در سراسر کشور انجام شود.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دنیای سلطه نسبت به تعهداتش بدعهدی کرده است و یکی از دلایل مشکلات اقتصادی کشور همین است.

خالدی در پایان گفت: لازم است همه مدیران و مسئولان استانی با همکاری برای خدمت‌رسانی به مردم تلاش کنند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری نیز اظهار کرد: اعتبارات عمرانی استان به تفکیک شهرستان‌ها بین دستگاه‌های اجرایی تقسیم شده است.

حبیب‌الله وفایی تصریح کرد: شاخص‌های تخصیص اعتبار در سه مرحله بین کارشناسان و معاونین دستگاه‌ها تعیین شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گفت: تعیین شاخص‌های دستگاه‌ها مانند همه کارهای علمی دیگر نقطه پایانی ندارد و این شروع کار است.

وفایی خاطرنشان کرد: شاخص‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توان آن‌ها را در سال آینده نیز استفاده کرد.

وی افزود: شهرستان‌های محروم بیشترین سهم را از شاخص‌های اعتباری دریافت می‌کنند.

وی اظهار کرد: لردگان بالاترین سهم را به دلیل محرومیت‌های موجود به خود اختصاص داده است.

وفایی گفت: شهرستان‌ شهرکرد 14.6، بروجن 8.7 و سامان 5.5 درصد از این اعتبارات سهم می‌برند.

وی تصریح کرد: جمعیت شهری سال گذشته، میزان آب مصرف شده و نیاز آب شهری و متوسط هزینه برای هر متر مکعب آب شاخص‌ها در شرکت آب و فاضلاب شهری هستند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه استاندار چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شاخص‌های تعداد روستاهای بالای 20 خانوار استان، روستاهای داری طرح هادی و میزان جدول گذاری و آسفالت را دارد.

وفایی افزود: خدمات شهری و روستایی دارای شاخص‌هایی نظیر جمعیت، فضای سبز و مساحت است.

وی در پایان گفت: اعتباراتی که درجهت کمک به بخش تولید در نظر گرفته می‌شود در برنامه توزیع اعتبارت لحاظ نشده است.