به گزارش برنا از شهرکرد ؛حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام در نشست ماهانه ائمه جمعه استان در شهرستان لردگان به کمبود روحانی در سطح استان اشاره کرد و افزود: حضور امام جمعه در مناطق مختلف تا حدودی می‌تواند برخی مشکلات و کمبودهای فرهنگی جامعه را برطرف کند.

وی با اشاره به افزایش چشمگیر امامان جمعه استان از 15 به 26 نفر در جند سال اخیر خاطرنشان کرد: طی این مدت با توجه به کمبود روحانی در شهرها و روستاهای استان، افزایش امامان جمعه با هدف جبران کمبودها در این زمینه صورت گرفته است.

نماینده ولی‌فقیه در استان، امامت جمعه را کاری جهادی دانست و تصریح کرد: امام جمعه در هر شهر از یک سو با مطالبات فراوان مردم و از سوی دیگر با سختی‌ها، کمبودها، نارسایی‌ها و حتی با کم لطفی‌ و بی‌مهری ‌ها مواجه است که با وجود همه مشکلات و سختی‌ها آنان برای ارتقای فکر و فرهنگ جامعه در تلاش هستند.

وی تاکید کرد: برای ارتقا و رفع مشکلات و کمبودها نیازمند کار و تلاش جهادی هستیم، بنابراین همه باید دست به دست هم بدهیم و تا جایی که می‌توانیم و امکانات و ظرفیت‌ها اجازه می‌دهد به مطالبات مردمی رسیدگی کنیم.

حجت الاسلام‌ نکونام با اشاره به جایگاه والای نمازجمعه، آن را «قرارگاه فرهنگی» و مهم‌ترین وظیفه ائمه جمعه را نیز «تبیین حقایق و هدایتگری فرهنگی و سیاسی» برشمرد.

وی همچنین مطالبه ائمه ‌جمعه از مسئولان را برخورد جدی و مستمر به دور از ظاهرسازی‌ها با برداشت های نامشروع از بیت المال دانست و گفت: رعایت حقوق بیت المال باید در همه دستگاه‌ها به فرهنگ تبدیل شود تا در آینده شاهد این قبیل مسائل نباشیم.

امام جمعه شهرکرد همچنین با خانواده شهیدان امان الله، حمدالله و فتح الله بامیری و جانباز هشت سال دفاع مقدس امید امین زاده در شهرستان لردگان واقع در 160 کیلومتری شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری دیدن کرد.