به گزارش برنا از شهرکرد؛محمدرضا فضلی افزود:در این طرح باید حرفه ها و مشاغل مرتبط با ورزش مورد تعریف و تعیین می شود و سیستم حمایتی از این مشاغل نیز در طرح نظام ورزش دیده شود.

به گفته وی،در این طرح باید تخصص شاغلان در فعالیت های ورزشی مورد ارزیابی قرار گیرد و این مشاغل مورد حمایت قرار گیرد.

وی گفت:این طرح اکنون در مرحله پژوهش و مطالعات علمی قرار دارد تا پس از بررسی همه ابعاد آن در قالب یک طرح به دولت ارائه شود تا دولت بتوان آن را پس از ارزیابی ،در قالب یک لایحه به مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

به گفته وی،این طرح نیازمند پشتیبانی مالی و پشتیبانی کارشناسی است تا بتوان آن را به صورت دقیق اجرایی کرد.

وی گفت:مدیریت ورزش علاوه بر این که یک علم است یک هنر نیز است و باید به مدیریت ورزشی به صورت یک علم ورزشی و هنر نگاه کرد و از ظرفیت های علمی و دانشگاههای بهره گرفت.

سرپرست مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی وزارت ورزش و جوانان در اجرایی شدن سیاست پژوهشی در این وزارتخانه گفت:سیاست های این وزارتخانه کاربردی کردن پژوهشها در دو حوزه ورزشی و جوانان است و براساس این رویکرد استانهای کشور برای پژوهش های محوری به 6منطقه تقسیم شده است و همایش های علمی و کاربردی در این حوزه برگزار می شود.

به گفته وی،همزمان با هفته دولت همایش ملی یافته های پژوهشی در حوزه ورزش و جوانان هفتم و هشتم شهریورماه در کشور برگزار می شود و تحقیقات کاربردی سراسر کشور ارائه می شود.

فضلی اظهار کرد:اولویت های پژوهشی با فیلترهای تعیین شده در شورای پژوهش و فناوری وزارتخانه تعیین شده است تا طرح نامه های ارائه شده از سوی دانشگاهیان و مراکز علمی پس از تصویب ، اجرایی شود.

فضلی گفت:کمیته های علمی زیر نظر مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی سیاست های کلان پژوهشی در شورای پژوهش و فناوری ارائه می کنند.

به گفته وی،خوشبختانه در ایران ، در حوزه علوم ورزشی در سالهای اخیر با توجه به ایجاد دانشکده های تربیت بدنی از رشد بالایی برخوردار بوده است.

به گزارش برنا،این مسوول وزارت ورزش و جوان برای شرکت در کارگاه پژوهشی طب ورزشی به شهرکرد سفر کرده بود.

در این کارگاه دبیران پژوهشی استانهای چهارمحال و بختیاری، اصفهان، یزد، کرمان و کهگیلویه و بویر احمد ،ورزشکاران ، روسای هیات ها و دبیران ورزشی چهارمحال و بختیاری حضور داشتند.

همایش دو روزه علمی پژوهشی دبیران شورای پژوهش ادارات ورزش و جوانان منطقه چهار کشور روز یکشنبه در شهرکرد پایان یافت.