به گزارش برنا از شهرکرد؛ رمضانعلی محسنی در حاشیه برگزاری اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرکرد افزود: براساس برنامه ریزی های پیش بینی شده این سرانه باید به هشت مترمربع افزایش یابد.

وی اظهار کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و بودجه های دولتی، محقق شدن این برنامه نیازمند مشارکت خیران و موسسات است.

وی گفت: هم اکنون از مجموع سه هزار و 300 کتابخانه موجود در کشور 658 کتابخانه از سال 83 تاکنون از سوی مردم به نهاد کتابخانه های عمومی واگذار و 913 کتابخانه نیز به صورتی مشارکتی از سوی خیران به نهاد کتابخانه ها واگذار شده است.

محسنی به تشکیل انجمن خیران کتابخانه ساز در استان های و فعال شدن این انجمن در شهرستان ها به عنوان یکی از راه های جذب مشارکت های مردمی در این حوزه اشاره کرد.

وی اظهار کرد: امسال یکی از بنیادهای علمی آموزشی، تکمیل و اجرای 35 پروژه نیمه تمام

را برعهده گرفته و پیش بینی می شود تا پایان شهریور ماه امسال این کتابخانه ها در10 استان البرز، اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، مازندران، گیلان، فارس، خوزستان، بوشهر و خراسان جنوبی تکمیل و به بهره برداری برسد.

وی از حمایت انجمن حامی و بنیاد ملت برای اجرا و همکاری در اجرای پرو‍ژهای نیمه تمام خبر داد و گفت: هم اکنون 370 پروژه نیمه تمام در حوزه کتابخانه های عمومی در کشور وجود دارد که تکمیل و راه اندازی این پروژه ها در اولویت نهاد کتابخانه های عمومی است.

وی گفت: در استان چهارمحال وبختیاری نیز از سال 83 تاکنون 21 کتابخانه با هفت هزار و 17مترمربع از طریق مردم واگذار شده است.