به گزارش برنا از شهرکرد؛ زهرا سادات احمدزاده افزود: طی این مدت 330 هزار مجوز برای ایجاد مشاغل خانگی و کارگاهی در حوزه صنایع دستی به متقاضیان اعطا شده که 75 درصد آن اختصاص به زنان داشته است.

وی ارتقای معیشت زنان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی را از مهمترین اهداف این سازمان اعلام کرد و گفت: تغییر در نوع عرضه محصولات صنایع دستی با طراحی های جدید، ایجاد بازارچه های داخلی، تقویت بازارهای رقابتی و تشویق تولیدکنندگان برای تولید محصولات به روز و متناسب با نیازهای جامعه از جمله فعالیت های این سازمان در سه سال گذشته است.

به گفته احمدزاده، رسمیت بخشی و اصالت بخشی به تولیدات خانگی از مهمترین اقدام های این سازمان در راستای حمایت از مشاغل خانگی و تحقق اقتصاد مقاومتی است.

مشاور امور بانوان و خانواده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین از ورود زنان به یک پنجم طرح های گردشگری کشور خبر داد و گفت: حدود یک هزار و 650 طرح گردشگری در کشور درحال اجراست و ورود زنان به این حوزه نسبت به سال های گذشته پررنگ تر بوده است.

احمدزاده با اشاره به اعطای تسهیلات ویژه به طرح هایی که در راستای اقتصاد دانش بنیان باشد، خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم در هر سه حوزه میراث فرهنگی و تغییر کاربری اماکن تاریخی و گردشگری، صنایع دستی و مشاغل خانگی تسهیلات خوبی در اختیار متقاضیان قرار داده می شود.