به گزارش خبرگزاری برنا از کرمانشاه، کرمانشاه که از دیرباز مردمانش به جوانمردی شهره بوده و پهلوانی جزو صفات آنها به شمار می رفته، میزبانی مسابقاتی را برعهده گرفته که قرار است برای اولین بار در جهان برگزار شود و به طور قطع بسیاری از نگاه ها را هم به دنبال خواهد داشت.

برگزاری چنین رویدادهای مهم جهانی مطمئنا دستاوردهای بسیاری برای ورزش استان به همراه خواهد داشت، مسابقاتی که چندین کشور از قاره های مختلف در آن شرکت می کنند تا بار دیگر نام ورزش کرمانشاه بر سر زبان ها بیفتد.

وجود زیرساخت های مناسب در استان نظیر فرودگاه بین المللی، هتل های چند ستاره، ظرفیت گردشگری مناسب و از آن مهمتر علاقه مندی متولیان ورزشی استان برای برعهده گرفتن میزبانی رویدادهای مهم ورزشی باعث شده در سال های اخیر روسای بسیاری از فدراسیون ها تمایل خود را برای دادن میزبانی رویدادهای مهم ملی و جهانی به کرمانشاه اعلام کنند.

کرمانشاه که سابقه برگزاری جشنواره سنگنوردی جهان، مسابقات بین المللی کشتی جام جهان پهلوان تختی، مسابقات بین المللی کاراته، مسابقات بین المللی هنرهای رزمی و ... را طی سه - چهار سال اخیر در کارنامه دارد امروز خود را برای برگزاری یک رویداد مهم جهانی به نام «کشتی پهلوانی» آماده می کند.