به گزارش خبرگزاری برنا از کرمانشاه، راضیه نوری تبار،  از برنامه های هفته عفاف و حجاب در کرمانشاه، که توسط مؤسسات و تشکل های مردمی برگزار می شود، خبر داد.

دبیر دفتر منطقه ای عفاف و حجاب غرب کشور، گفت روز شنبه دیدار بانوان فعال در حوزه عفاف و حجاب با نماینده ولی فقیه در سپاه نبی اکرم (ص) برگزار می شود. وی ادامه داد: یکشنبه صبح  نشست بانوان ادارات با حضور حجت الاسلام محمد برمایی و  بعد از ظهر همان روز نشست این استاد با حضور فعالان فرهنگی به همراه خانواده برگزار می شود. روز دو شنبه تجمع ۵ هزار نفره بانوان با حضور مسئولین استانی و حجت الاسلام برمایی در سالن ورزشی شهید بهشتی برگزار می شود و در حاشیه آن نمایشگاه کتاب و عرضه محصولات عفاف و حجاب، ایستگاه سلامت و غرفه کودکان برپا خواهد شد.  این تجمع همزمان در سراسر شهرستان های استان نیز برگزار می گردد. بعد از ظهر همان روز هم در قالب یک اقدام تبلیغی به بانوان سطح شهر (اعم از با حجاب و بد حجاب) شاخه گل و محصولات حجاب به همراه یک پیام تبریک اهدا خواهد شد.

نوری تبار گفت: در طول همین هفته برنامه های متنوع دیگری نیز در دست پیگیری می باشد از جمله: پخش برنامه تلویزیونی پرسش و پاسخ با حضور ایت الله عراقی نماینده مجلس خبرگان با موضوه عفاف و حجاب، اجرای سرود با مضمون حجاب در سطح بوستانهای شهر.

 نوری تبار گفت: ضبط برنامه های تلویزنی بانوان محجبه معروف در سطح استان مانند -دکتر فرحناز کشاورز (متخصص زنان) و -دکتر مرضیه السادات باطنی(دندانپزشک) و خانم زهرا جانجانی فعال دانشگاه. علاوه بر این بر اساس هماهنگی های صورت گرفته ابلاغ موضوع سخنرانی حجاب به ۲۰۰۰مبلغ سازمان تبلیغات  انجام گرفته و ۵۰تخته بنر در سطح شهر نیز نصب خواهد شد.

تشکیل پویش مجازی «حجاب، امن ترین پناهگاه من»، اجرای ۵تئاتر خیابانی در سطح بوستان های شهر، نمایشگاه تابلو تصویر حجاب در سطح بوستانهای شهر، برگزاری مسابقات ورزشی در طول هفته، دیگر برنامه های هماهنگ شده در این هفته هستند.

وی در پایان گفت: این برنامه ها با همکاری مؤسسات مردمی و سازمان بسیج زنان برگزار می شود به دلیل حجم بالای فعالیت ها، بخشی از برنامه ها توسط شهرداری و سازمان بهزیستی بعد از این هفته اجرا شود.