به گزارش خبرگزاری برنا، آیت الله مصطفی علما روز یکشنبه در بازدید از نقاط صفر مرزی استان کرمانشاه و دیدار با فرماندهان و نیروهای ارتش جمهوری اسلامی اظهار کرد: حفاظت و حراست از مرزهای جمهوری اسلامی پاداش عظیمی نزد خدا دارد.


وی با اشاره به اهمیت مرزداری نزد ائمه اطهار (ع)، افزود: امام معصوم (ع) و بزرگان دین مرزداری و حراست و نگهبانی از مرزها را جهادی بزرگ و کاری پراهمیت برشمرده اند.


آیت الله علما تاکید کرد: لحظه لحظه حضور مرزداران در هنگام پاسداری از مرزهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عبادت محسوب می شود چرا که آنها در حال خدمت و حفاظت از اسلام و مسلمین هستند.


نماینده ولی فقیه در استان خاطرنشان کرد: با رشادت مرزبانان غیور و جان برکف ایران اسلامی است که امروز کشورمان در اوج امنیت قرار دارد در حالی که سایه جنگ و خونریزی در کشورهای همسایه ما در منطقه گسترده شده است.


وی تصریح کرد: ایران امروز الگویی شایسته در امنیت برای بسیاری از کشورهای جهان است که جز با رشادت مرزداران غیور و همچنین خون پاک شهدا بدست نیامده است.


آیت الله علما در پایان از تلاش ها و زحمات شبانه روزی مرزبانان کشور قدردانی کرد و گفت: در عین حال امکانات رفاهی نیز باید برای مرزداران شجاع ما فراهم شود تا با وضعیت بهتری بتوانند به حراست از مرزها بپردازند، هرچند همین گونه نیز هست.