به گزارش خبرگزاری برنا، فرامرز اکبری روز چهارشنبه در گفتگویی با اشاره به رسمی بودن مرزهای پرویزخان و خسروی افزود: تاجران و پیله وران می توانند با توجه به تعطیل نبودن مرزها به منظور انجام فعالیت های اقتصادی و بازرگانی و همچنین صادرات کالا، به مرزهای خسروی و پرویزخان مراجعه کنند تا کار صادرات کالا به عراق و اقلیم کردستان در روز برگزاری انتخابات همانند گذشته انجام شود. 

وی بیان کرد: همچنین در روز برگزاری انتخابات تردد مسافر و زایر به قصد گردشگری به اقلیم کردستان عراق از طریق مرز پرویزخان و تردد زوار انفرادی عراقی از مرز خسروی نیز همانند گذشته کماکان انجام می شود. 
فرماندار قصرشیرین ادامه داد: همچنین خودروهای ایرانی و عراقی نیز در روز برگزاری انتخابات همانند روال سابق پس از انجام مراحل قانونی گذر موقت مرزی می توانند از طریق مرز رسمی پرویزخان به اقلیم کردستان عراق تردد کنند. 
اکبری با اشاره به اهمیت برگزاری انتخابات گفت: به طور یقین ملت بزرگ و فهیم ایران اسلامی در روز جمعه با حضور پرشور و با نشاط خود پای صندوق های رای، علاقه مندی و وفاداری خود را به آرمان های والای نظام نشان می دهند و در انتخابات برای تعیین سرنوشت خود شرکت می کنند.
وی گفت: 37 شعبه ثابت و سیار اخذ رای با 72 صندوق برای جمع آوری آرای مردم و یک هزار تن عوامل برگزاری انتخابات شامل اجرایی ، بازرسی ، نظارتی و امنیتی در روز 29 اردیبهشت تعیین شده است.
فرماندار قصرشیرین گفت: امروز (چهارشنبه) آخرین فرصت تبلیغات انتخاباتی است و صبح روز پنجشنبه شهرداری با همکاری طرفداران نامزدهای شوراهای اسلامی نسبت به پاکسازی چهره شهر از آثار تبلیغاتی با توجه به ممنوعیت تبلیغات اقدام می کنند.
رضایی اضافه کرد: تخلف هایی از سوی نامزدهای شوراهای اسلامی گزارش شد که در شعبه رسیدگی به جرایم انتخاباتی رسیدگی و برابر قانون با آن ها برخورد خواهد شد.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، 29 اردیبهشت به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.
شهرستان مرزی قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از 27 هزار تن جمعیت، با عراق 186 کیلومتر مرز دارد که در امتداد این مرز، 2 معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد که مبادلات اقتصادی، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق از این 2 مرز انجام می شود. 
پرویزخان در شهرستان قصرشیرین که هم مرز با اقلیم کردستان عراق و در همسایگی استان سلیمانیه قرار دارد، در سال 86 به مرز رسمی تبدیل شد.
هم اکنون عمده کالاهای صادراتی از مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین با مناطق کردنشین عراق به ویژه شهرهای کلار، سلیمانیه، موصل، خانقین و کرکوک در بخش مرکزی این کشور انجام می شود. 
نزدیکی فرهنگ 2 منطقه مرزی استان کرمانشاه و سلیمانیه عراق به دلیل همزبان بودن از مهمترین عوامل رونق اقتصادی و تجاری این بازارچه مرزی است. 
پرویزخان اکنون یکی از مرزهای راهبردی و مهم کشورمان است که 54 درصد صادرات غیرنفتی کشورمان به عراق را به خود اختصاص داده و نقش کلیدی و حیاتی در جذب بازار این کشور همسایه دارد. 
مرز پرویزخان که در مسیر راه ابریشم قرار دارد، نزدیکترین راه ارتباطی از طریق عراق و سوریه به طول 900 کیلومتر به کشورهای اروپایی است و در زمان کنونی که کشور عراق در زمینه زیرساخت ها و اقتصاد وضعیت خوبی ندارد بهترین مسیر برای سرمایه گذاری در این کشور و کردستان عراق است. 
همچنین 500 دستگاه کامیون کالا از طریق مرز رسمی خسروی به حوزه حکومت مرکزی عراق (بخش مرکزی) صادر می شود.
روزانه به طور میانگین 600 دستگاه تانکر سوخت رسان عراقی و ایرانی نیز از مبدا اقلیم کردستان عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان به مقصد بنادر جنوبی کشورمان، وارد خاک جمهوری اسلامی ایران می شود.