به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ متنِ پیام بدین شرح است:

بسم‌الله الرّحمن الرّحیم کُلُّ نَفْسٍ ذائِقَةُ الْمَوْت حافظۀ تاریخیِ انسانِ امروز، یادآورِ عبور از تنگناهای دشواری نظیر قحطی، جنگ و بیماری است. بیماری‌هایی نظیر طاعونِ سیاه (1347م.)، تبِ زرد (1648م.)، وبا (1826 م.) و آنفلونزایِ اسپانیایی در پایان جنگ جهانیِ اوّل و نیز ویروس‌هایی نظیر آبله (1980م.)، سارس (2002م.) و ابولا (2016م.) هر یک خاطراتی مرگبار را در کتابِ تاریخ جهان ثبت کرده‌اند.

امروز هم شیوع بیماریِ کرونا، وجهِ دیگری از یک مصیبت عظیم را بر جانمان نشانده و تعدادی از هموطنانِ عزیزمان را داغدار کرده است. مردم شریف استان کــرمان؛ ما نیز در سوگ فرزندان این سرزمین داغداریم و از اینکه در جهت قدردانی از تلاش‌هایِ بی‌وقفۀ کادر بهداشت و درمان استان و نیز در جهت پیش‌گیری از نفوذ بیشتر کرونا، پروتکل‌ها و موازین بهداشتی را رعایت می‌فرمایید، سپاسگزاریم.

باور داریم که در مصائب، باید به حضرت باری تعالی پناه برد که در آیۀ استرجاع فرموده است: «الّذین اذا إصابَتهم مصیبة، قالو انا لله و انّا الیهِ راجعون» و نیز باید با تأسّی به کتاب الهی و آیۀ «واستعینو بالصّبر و الصّلاة، إنّ الله معَ الصّابرین» صبر پیشه کرد. در شرایط کنونیِ جامعۀ ایران، باید بدانیم که راه عبور از این مصیبت، امید به آینده و تلاش برای فردایِ روشنِ این سرزمین است. باید امیدوارانه بپذیریم که «مرگ پایان کبوتر نیست/ مرگ در ذاتِ شبِ دهکده، از صبح سخن می‌گوید». ما با این نگره‌هایِ دینی و فرهنگی، در کنار شما هستیم و صمیمانه آسمانی‌شدنِ عزیزانمان را، تسلیت عرض نموده و به سوگ می‌نشینیم و برای همۀ آن عزیزان مغفرت الهی و برای بازماندگان و عزاداران، صبر جزیل آرزو داریم.

جَبَر الله وَهنَکم و أحسن عزاکُم و رَحِمَ مُتوفّاکم

حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان          محمّـــــدجواد فدائی اســتاندار کرمان

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: