به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ احمد اسکندری نسب در نشست مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان که در اردوگاه آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان در کوهپایه برگزار شد، با بیان این که حدود دو سوم از مردم جامعه به صورت مستقیم یا غیرمستقیم با آموزش و پرورش ارتباط دارند، اظهار داشت: با شیوع بیماری کرونا، تلاش گران عرصه تعلیم و تربیت نگذاشتند قطار آموزش و پرورش از ریل خارج شود و همه معلمان با روحیه ای جهادی تعلیم و تربیت را در فضای مجازی دنبال کردند.

وی با اشاره به حدیثی از امام علی علیه السلام در باب مدیریت گفت: هر کسی که خودش را در خدمت دین قرار دهد، می تواند همه قدرت ها را تسلیم خود کند و همه توانش را برای پیشرفت جامعه به کار گیرد اما به عکس هر مدیری که دین را ابزاری برای رسیدن به اهداف شخصی اش بداند قطعا به بیراهه خواهد رفت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، افزود: مدیر دین دار و باتقوا به مقام و مسئولیت خود به عنوان فرصتی برای خدمت به خلق خدا و جامعه اسلامی استفاده می کند و اجازه نمی دهد تا جایی کم کاری صورت گیرد یا بی عدالتی شود و اصل خدمت گزاری این است که دین خود را به دین خود ادا کنیم.

اسکندری نسب با بیان سایر ویژگی های یک مدیر توانا گفت: مدیران صالح و شایسته، پیام آور عدل و انصاف هستند و توانایی درک رویدادها بدون غرض ورزی و تحت تاثیر عقاید دیگران قرار نگرفتن و عدم پیش داوری از مهمترین خصوصیات یک مدیر باید باشد.

وی همپنین به قدرت تصمیم سازی و تصمیم گیری اشاره کرد و افزود: یک مدیر شایسته می تواند بهترین تصمیم ها را برای مجموعه بگیرد بدون این که از مسیر خود منحرف شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان مسئولیت پذیری را از دیگر لازمه های کار هر مدیر دانست و گفت: هر مدیری باید توانایی شناخت توانمندی ها و استعدادهای کارکنان زیر مجموعه خود را داشته باشد و با اعتماد به نفس قوی بکوشد تا ضمن حفظ اقتدار و جایگاه خود، صمیمیت خوبی بین کارکنان ایجاد کند.

وی خاطرنشان کرد: مدیر خوب در بحران ها بهترین تصمیم را می گیرد، در شرایط کرونا آموزش و پرورش مدیرانش را خوب شناخت، اقدام داوطلبانه مدیران و معلمانی که خودجوش اقدام به تهیه و توزیع بسته های آموزشی کردند، در شرایطی که یک بار دیگر شرایط هشت سال دفاع مقدس تداعی شد، در خور تحسین است.

اسکندری نسب گفت: داشتن سعه صدر یکی دیگر از ویژگی های مدیر خوب است، انتقاد پذیری، توانایی خوب شنیدن، خوب دیدن و توانایی هماهنگ کردن مجموعه از مهارت های دیگر هر مدیر موفقی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان همچنین خلاقیت، خطرپذیر بودن، شکیبایی و صداقت را با توجه به چالش برانگیز بودن فعالیت های آموزش و پرورش ضروری دانست و گفت: صداقت مدیر، زمینه ساز روابط مثبت بین خود کارکنان همچنین بین مدیر و کارکنان می شود.

وی داشتن چشم اندازی مبتنی بر مفاد سند تحول بنیادین را هم از اولویت های مدیریت در آموزش و پرورش دانست و تصریح کرد: وظیفه ماست همه برش ها و زیر نظام های سند تحول بنیادین را هم اجرا کنیم.

اسکندری نسب با بیان این که در منطقه نوق 95 نفر با مشارکت هم با کمک های یک تا ده میلیون تومانی توانسته اند مدرسه ای بسازند، گفت: این طرح که بسیار هم مورد تاکید وزیر آموزش و پرورش قرار گرفته از اهمیت ویژه ای برخوردار است و قطعا می تواند نقش مهمی در رفع کمبود فضای آموزشی داشته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، با بیان این که طی دو سال گذشته 310 پروژه نیمه تمام در استان تکمیل و تعیین تکلیف شده است ، گفت: تامین مسکن فرهنگیان از اولویت های سال جاری آموزش و پرورش است که امیدواریم با همت و همدلی همه همکاران بتوانیم گام های موثری در این خصوص برداریم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: