به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ کریم همتی در دیدار با امام جمعه کرمان اظهار داشت: جمعیت هلال احمر بعد از وزارت بهداشت دومین دستگاهی بود که در حوزه مبارزه با شیوع ویروس کرونا به یاری مردم شتافته است.

او با اشاره به واردات بیش از دو میلیون محموله داروی ویژه کرونا توسط هلال‌احمر به کشور، افزود: بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر از نیرو‌های هلال‌احمر در کشور در غربالگری مردم در ورودی شهر‌ها درگیر بودند.

همتی با بیان اینکه همزمان با شیوع ویروس کرونا؛ در اوایل سال جاری ۲۵ استان کشور درگیر سیل شدند، خاطرنشان کرد: امدادرسانی به آسیب دیدگان متاثر از سیل توسط نیرو‌های امدادی هلال احمر نیز با تمام قوا و توان انجام شد.

او با اشاره به اینکه انبار‌ها و لجستیک جمعیت هلال احمر در امدادرسانی حوادثی همچون زلزله کرمانشاه و سیل در استان‌ها خالی شدند، گفت: با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته انبار‌ها و لجستیک جمعیت هلال احمر در استان‌ها تقویت و تجهیز می‌شوند.

همتی با بیان اینکه واردات واکسن آنفلوآنزا نیز توسط هلال‌احمر انجام شده است افزود: ۸ فروند هلی‌کوپتر آسیب‌دیده هلال‌احمر بازسازی می‌شود که از این تجهیزات و لجستیک در اختیار هلال احمر استان کرمان نیز گذاشته می‌شود.

رییس جمعیت هلال احمر، بیان کرد: ۳۰ هزار خانه هلال در کشور با کمک و همکاری داوطلبان و دهیاران راه اندازی و فعال می‌شود.

او تصریح کرد: آموزش اولین اقدامی است که در خانه‌های هلال با هدف افزایش تاب آوری و کسب مهارت‌های امدادی در زمان حوادث اجرا می‌شود.

او با اشاره به اینکه حضور نیرو‌های امدادی و داوطلب جمعیت هلال احمر در حوادث باعث آرامش در بحران‌ها و حوادث می‌شود، افزود: اعتماد مردم به این نهاد بین المللی، مهم‌ترین ارزش برای جمعیت هلال احمر است.

همتی با اشاره به اینکه طی سه سال گذشته در استان کرمان بیش از ۵۱۰ میلیارد ریال به جمعیت هلال‌احمر استان کرمان کمک شده است گفت: در کنار مردم بودن جمعیت هلال احمر از ویژگی‌های جمعیت است و تلاش می‌کنیم روزبه روز اعتماد مردم به این نهاد افزایش پیدا کند.

رییس جمعیت هلال احمر در ادامه سفر به استان کرمان با حضور در گلزار شهدای کرمان و زیارت قبر شهید حاج قاسم سلیمانی و هم رزمانش با آرمان‌های شهداء تجدید بیعت کردند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: