به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ حمیدرضا حبیبی در جمع خبرنگاران افزود: در سال گذشته ۲هزار میلیارد تومان طرح تولید و انتقال در قالب پویش الف - ب - ایران،  توسط برق منطقه‌ای کرمان به بهره برداری رسید و در همین این راستا امسال نیز  هفت طرح با اعتبار ۴۲۴ میلیارد تومان افتتاح می شود.

وی بیان کرد: ۳۶ درصد برق مصرفی استان در بخش صنعتی، ۲۴ درصد در بخش خانگی، ۲۶.۷ درصد در بخش کشاورزی و مابقی مصارف خدماتی است و ۲۲ مصرف کننده بزرگ برق استان از طریق شبکه‌های توزیع که بالغ بر ۸۰۰ مگاوات مصرف دارند.

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای استان کرمان اظهار داشت: مصرف برق استان ۲هزار و ۷۰۰ مگاوات است و ظرفیت عملی تولید برق در کرمان به ۲هزارو ۹۴۵ مگاوات می رسد.

وی با اشاره به نامگذاری امسال بنام جهش تولید تصریح کرد: سه طرح این شرکت در جنوب استان کرمان تا ۱۵ مردادماه افتتاح خواهند شد که این طرح‌ها شامل پست ۴۰۰ کیلوولتی جبال‌بارز، پست ۴۰۰ کیلوولتی نیروگاه شوباد کهنوج و خط انتقال ۴۰۰ کیلوولتی کهنوج به جیرفت است.

حبیبی افزود: ۲ نیروگاه بزرگ یکی در شهرستان زرند با ظرفیت ۵۰۰ مگاوات و نیروگاه دوم توسط شرکت فولاد بوتیا در کرمان با ظرفیت ۵۰۰ مگاوات ظرفیت‌های جدیدی هستند که به مدار خواهند آمد و امیدواریم در سال آینده از این ظرفیت در پیک مصرف استان بتوانیم استفاده کنیم.

وی با بیان این که ۳۰ درصد مصرف صنایع در کرمان مدیریت می شود گفت: در سال جاری ۲۰ تفاهمنامه همکاری نیز با صنایع استان امضا کرده ایم تا میزان مصرف برق در این حوزه به خوبی مدیریت شود.

حبیبی ادامه داد: در ابتدای سال جاری با افزایش ظرفیت نیروگاه محمدآباد ریگان مشکل برق این شهرستان حل شد که سال آینده با افزودن ۶۰ مگاوات دیگر به ظرفیت این نیروگاه، مشکل این منطقه به صورت کلی رفع خواهیم کرد.    

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای استان کرمان تصریح کرد: کرمان در ذوزنقه طلایی تابش خورشید در کشور قرار دارد و در حال حاضر ۴۶ مگاوات برق از طریق نیروگاه‌های خورشیدی در استان تولید می‌شود که تا پایان سال جاری ۲۵ مگاوات دیگر به این ظرفیت اضافه و وارد مدار می شود.

وی با اشاره به مزیت های تولید و استفاده از برق خورشیدی تاکید کرد: برنامه‌ریزی برای تولید ۲۰۰ مگاوات برق از طریق انرژی خورشیدی در استان انجام شده و مشوق های خوبی در نظر گرفته شده است.

حبیبی با بیان اینکه باید همه مصرف برق را مدیریت کنند تا دچار خاموشی نشویم افزود: تنظیم کولرهای گازی، سرویس کولرهای آبی، استفاده از روشنایی محیط، استفاده کمتر از وسایل برقی در زمان اوج بار، استفاده از لامپ‌های کم مصرف و غیره باعث می‌شود تابستان بدون خاموشی را داشته باشیم.

وی با اشاره به شرایط سخت کشور و شیوع اپیدمی کرونا بیان کرد: سعی ما در این شرایط این بوده که تاجایی امکان است،  خاموشی و قطعی برق نداشته باشیم تا مشکلی به مشکلات دیگر مردم اضافه نشود.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: