به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ سرهنگ " امین یادگار نژاد" در این خصوص اظهار داشت: با توجه به اینکه ثبت نام و دریافت کتب درسی دانش آموزان به صورت اینترنتی صورت می‌پذیرید، برخی افراد سودجو به دنبال سوء استفاده از این موقعیت هستند.

وی افزود: سودجویان با تبلیغات گسترده درفضای مجازی به خصوص در شبکه‌های اجتماعی با هدایت افراد به یکسری سایت نامعتبر و جعلی افراد را ترغیب به ثبت نام جهت دریافت کتب درسی می‌کنند.

یادگارنژاد  بیان کرد: پس از ورود افراد جهت پرداخت هزینه کتب درسی به این سایت‌ها، به درگاه‌های پرداخت جعلی هدایت شده و از این طریق زمینه برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آن‌ها و به تبع آن کلاهبرداری انجام می‌پذیرد.

وی در توصیه به والدین گفت: جهت ثبت ‌نام اینترنتی فرزندان خود به تبلیغات فضای مجازی اعتماد نکرده و حتماً به آدرس وب سایت ارائه شده از سوی آموزش و پرورش مراجعه و به اطلاعیه‌های صادر شده از سوی آن مرجع توجه کنید.

رئیس پلیس فتا استان کرمان در ادامه توصیه‌های خود افزود: برای اینکه در دام کلاهبرداران اینترنتی قرار نگیرند در زمان ورود به درگاه پرداخت بانکی از اصالت آن درگاه مطمئن و سپس اقدام به پرداخت وجه کنید.

یادگارنژاد در پایان گفت: از شهروندان می‌خواهیم در صورت مشاهده هر گونه تبلیغ و معرفی در خصوص سایت‌های ثبت نام کتب درسی غیر معتبر را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: