به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمدجواد فدائی در چهارمین جلسه کارگروه بازرسی ستاد مدیریت ویروس کرونا در استان کرمان تاکید کرد: هر اقدامی که امروز انجام دهیم، 10 روز بعد نتیجه آن را می بینیم، تعداد بستری های روزانه و فوتی های استان هنوز بالاست.

وی بیان کرد: وقتی می توانیم ببینیم که بازرسی ها و نظارتها خوب و اثربخش بوده که شاهد کاهش آمار مبتلا و فوتی های کرونا در استان باشیم.

استاندار کرمان از گروه‌های نظارت بهداشتی خواست تا وقت و پیگیری بیشتری بر این امر مهم داشته باشند و بیان کرد: موجب تاسف است که هر روز تعدادی از همشهریان و هموطنان را به دلیل ابتلا به بیماری کرونا از دست می دهیم.

دکتر فدائی ابراز داشت: چک لیستهای مربوط به همه گروه ها آماده شده و تعداد موارد بازرسی گروه ها مشخص است.

وی با اشاره به برگزاری چهارمین جلسه کارگروه بازرسی ستاد مدیریت کرونا در استان گفت: اگر هنوز برنامه گروهی مشخص نباشد، یعنی کوتاهی کرده و جای گلایه دارد.

فدائی افزود: آمار روزانه تعداد مبتلایان به کرونا منعکس کننده کارهای ماست، مهم ترین مکان های ابتلا به بیماری، مراسم عروسی و ترحیم و تجمع های بزرگ مانند جشن تولد است که گشت های بهداشتی ویژه کووید ۱۹ باید به آنها ورود کنند.

وی ادامه داد: اقدامات نظارتی رعایت پروتکل‌های بهداشتی قطعا در کنترل بیماری و قطع زنجیره آن در سطح جامعه موثر است.

استاندار کرمان ابراز داشت: امیدواریم با اقداماتی که انجام می شود هر چه زودتر به وضعیت قابل قبول از بیماری برسیم.

دکتر فدائی گفت: دهیاری ها نیز با دستورالعملی که اداره کل بازرسی استانداری به انها خواهند داد با کمک خانه های بهداشت و مراکز جامع سلامت، برگزاری تجمعات در روستاها را کنترل کنند.

وی افزود: گشت های بهداشتی کووید ۱۹ نیز تا ساعت دو بامداد فعالیت انها ادامه می یابد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: