به گزارش خبرگاری برنا از کرمان؛ رضا اسماعیلی، ضمن اعلام این خبر گفت: ۱۰۰ درصد جمعیت استان جامعه هدف وزارت کار است و سالیانه در استان ۲۰۰ تعاونی تشکیل می‌شود که نقش موثری در برقراری عدالت اجتماعی دارد.

او افزود: سالیانه حدود ۴ هزار و ۵۰۰ پرونده اختلافات کارگری و کارفرمائی در شورا‌های حل اختلاف استان رسیدگی می‌شود.

اسماعیلی تصریح کرد: طی دو سال گذشته بیش از ۴۸۰ میلیارد تومان تسهیلات روستائی در استان کرمان پرداخت شده و از بانک‌ها درخواست داریم همکاری ویژه ای داشته باشند.

او بیان داشت: ۳۴ درصد اشتغال استان کرمان در بخش کشاورزی است و باید به همین میزان تسهیلات روستائی در بخش کشاورزی پرداخت شود.

اسماعیلی با اشاره به اینکه هزار نفر سهمیه کارورزی داریم، اظهار داشت: در استان کرمان استقبال خوبی از طرح کارورزی نشده و درخواست داریم نمایندگان مراجعین خود در بحث اشتغال را به کارورزی معرفی کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان از تسهیلات مصوب مربوط به کرونا برای مشاغل، ۱۱۴۰ میلیارد تومان سهم استان کرمان بوده که تاکنون ۱۴۰ میلیارد تومان معرفی به بانک داشته ایم و از این مبلغ ۴ میلیارد تومان پرداخت شده است.

اسماعیلی با اشاره به مشکلاتی که در روند پراخت این تسهیلات وجود دارد، تصریح کرد: استان چهارم یا پنجم هستیم و این فرآیند در کشور کُند است و به صورت سیستمی و متمرکز انجام می‌شود.

او گفت: ۴۲ هزار نفر برنامه اشتغال استان طی امسال است و می‌دانیم در چه شهرستانی چه شغلی باید ایجاد شود.

اسماعیلی افزود: ضعیف‌ترین بخش، بخش کارگری است و ۵۲ هزار واحد کارگری و ۳۴۰ هزار بیمه شده اجباری در استان کرمان داریم.

او با اشاره به اینکه درخواست داریم سبد کالای حمایتی ویژه کارگران تصویب شود، تصریح کرد: امسال حداقل مزد یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است و با حق اولاد و ... به ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌رسد که شرایط سختی است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: