دبیر موسسه مردم نهاد کلبه آسمانی در مورد سامانه ملی «امید زندگی» به برنا گفت: سامانه ملی «امید زندگی» مربوط به مراکز مشاوره تخصصی ازدواج و خانواده است که به همت موسسه مردم نهاد کلبه آسمانی استان کرمان طراحی شده و متقاضیان مشاوره می‌توانند با مراجعه به آن، موضوع و مشاور خود را انتخاب و با رزرو روز و ساعت مشاوره، به صورت آنلاین و مجازی مشاوره بگیرند.

وی افزود: در سامانه امید زندگی که امروز با دستور وزیر رونمایی شد، تمام روانشناسان و روانکاوانی که مورد تایید هستند و فرایند تایید آن‌ها به دقت طی شده، حضور پیدا می‌کنند و تمام کاربران که همان مردم و جوانان هستند در استان‌های مختلف می‌توانند به شکل آنلاین از آن استفاده کنند.

عبدلی ادامه داد: این سامانه ۲ ماه به صورت پایلوت در استان کرمان که در آن طراحی شده اجرا می‌شود تا مشکلات احتمالی آن رفع و سپس در سطح کشوری عرضه شود.

وی اضافه کرد: تمام دفاتر و مراکز تخصصی مشاوره و ازدواج به این سامانه متصل می‌شوند و جوانان می‌توانند از این طریق، مشاوره قبل و بعد از ازدواج دریافت کنند.

این عضو مجمع جوانان استان کرمان خاطر نشان کرد: در بخشی از این سامانه، مطالب آموزشی با موضوعات گوناگون برای عموم قابل دسترسی است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: