به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ احمد اسکندری نسب در نشست کار گروه اجرایی طرح آجر به آجر در استان با اشاره به وجود بیش از ۶ هزار فضای آموزشی در استان خاطر نشان کرد: با توجه به کمبود منابع دولتی نیازمند مشارکت مردم در جهت ساخت، نگهداری، بازسازی و مقاوم سازی مدارس استان هستیم.

وی افزود: متوسط فضای آموزشی به ازای هر دانش آموز در کشور ۵ متر و ۲۱ سانت است اما در استان کرمان ۴ متر و ۹۰ سانتی متر  پایین تر از میانگین کشوری می باشد.

اسکندری نسب با بیان اینکه بیش از ۳۰ درصد مدارس کشور خیر ساز هستند گفت: کسانی که با مدرسه سازی بر روی معرفت انسان ها سرمایه گذاری می کنند وارد یک خدمت پایدار و ابدی می شوند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان از طرح ملی آجر به آجر و استقرار نظام مکان یابی مدارس به عنوان بسته های تحولی وزارت آموزش و پرورش استان کرمان در حوزه نوسازی مدارس نام برد و گفت: بسته های تحولی آموزش و پرورش بستری مناسب در راستای اجرایی کردن سند تحول بنیادین هستند.

وی از راه اندازی پویش طرح آجر به آجر و مدرسه ای برای روستا در راستای مدرسه سازی در مناطق محروم استان خبر داد و گفت: هرکس  می تواند به هر اندازه کمک در این طرح در امر مدرسه سازی مشارکت نماید.

اسکندری نسب بر فرهنگسازی مشارکت عمومی در راستای مدرسه سازی در قالب طرح آجر به آجر  تاکید و خاطر نشان کرد: نهادینه کردن این طرح در جامعه و مدارس نقش موثری در تربیت نسلی مشارکت جو و نوع دوست دارد.

وی از امضای تفاهم نامه سه جانبه آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان با شهرداری، صدا و سیما، فرهنگ ارشاد اسلامی، صنعت گران و نهادهای دولتی و غیر دولتی در راستای نهادینه کردن طرح ملی آجر به آجر خبر داد.

اسکندری نسب گفت: تمامی نهاد های دولتی می توانند متناسب با رسالت  فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و خدماتی خود در امر مدرسه سازی و مدرسه یاری مشارکت نمایند.

بر پایه این گزارش: نشست کار گروه اجرایی طرح آجر به در استان کرمان با حضور مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان، معاون مشارکت های مردمی نوسازی مدارس و مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو کرمان برگزار شد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: