به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ سرهنگ امین یادگارنژاد بیان کرد: «ثبت‌نام اولیه‌ی تسهیلات کمک‌ ودیعه مسکن با ارسال کد ملی سرپرست خانوار به شماره ٣٠٠٠٧٣٦٤٠ از طریق تلفن همراه شخصی خود افراد صورت می‌گیرد».

وی افزود: «زمان تکمیل اطلاعات و پرداخت تسهیلات از طریق سامانه‌ی طرح اقدام ملی مسکن به آدرس www.Tem.mrud.ir اعلام خواهد شد و ثبت‌نام و درج اطلاعات برای دریافت وام ودیعه مسکن در سایت‌های غیر از این سایت به معنای سرقت اطلاعات شخصی و هویت شهروندان است که از سوی مجرمان سایبری برای اهداف مجرمانه صورت گرفته است».

رئیس پلیس فتا استان کرمان از شهروندان خواست که به هیچ عنوان فریب تبلیغات کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی را نخورند و برای دریافت وام ودیعه مسکن به توصیه‌ها و راهنمایی‌های انجام شده در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی عمل نکنند؛ چراکه بیشتر این توصیه‌ها و راهنمایی‌ها دروغ بوده و از سوی مجرمان سایبری با اهداف مجرمانه انتشار یافته است.

وی با بیان این‌که میزان این وام برای شهرهای کوچک، بزرگ و کلان شهرها متفاوت است، گفت: «مجرمان سایبری با وعده‌ی ثبت‌نام از طریق این درگاه و یا ارسال اطلاعات شماره‌ی پیامک ذکر شده، برای دریافت سقف وام ودیعه مسکن، اطلاعات شخصی و هویتی شهروندان را به سرقت برده و از آن سوءاستفاده می‌کنند».

یادگارنژاد ادامه داد: «با توجه به نیاز به اجاره‌نامه‌ی رسمی ثبت شده در سامانه‌ی ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری برای دریافت وام ودیعه مسکن، مجرمان با وعده‌ی تهیه‌ی چنین اجاره‌نامه‌هایی شهروندان را فریب داده و با راهنمایی آن‌ها به درگاه‌های فیشینگ بانکی برای دریافت هزینه‌ی اجاره‌نامه، اطلاعات بانکی آن‌ها را به سرقت می‌برند».

وی خاطرنشان کرد: «متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن فقط به توصیه‌های که از سوی رسانه‌های معتبر و ملی و یا سایت خود وزارت مسکن ‌و شهرسازی ارائه می‌شود توجه کنند و از انجام توصیه‌ها و راهنمایی‌های مندرج در سایت‌های متفرقه و کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی بپرهیزند».

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: