به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ ماشاالله میرزاحسینی در بازدید از این خبرگزاری با بیان اینکه بر اساس وضعیت کرونا سه فرض را برای ارائه آموزش‌ها در نظر گرفتیم، اظهار داشت: مدارس هم اکنون کارهای ثبت‌نام و پیش کلاس ها را انجام می‌دهند و کلاس‌ها از ۱۵ شهریور به صورت حضوری، نیمه حضوری و مجازی برگزار می شود.

وی ادامه داد: اصل در آموزش و پرورش برای ارائه آموزش‌ها بر استفاده از شبکه شاد گذاشته شده و این نرم افزار که سال ها راکد مانده بود به صورت اجباری با شیوع کرونا اجرایی شد.

میرزاحسینی با اشاره به استفاده ظرفیت شبکه‌های اجتماعی بیان کرد: شبکه اجتماعی مورد نظر آموزش و پرورش برای ارائه آموزش به دانش‌آموزان در مرحله تقویت زیرساخت‌ها قرار دارد و امکانات مختلفی در این شبکه قرار داده شده است.

وی افزود: وزیر آموزش و پرورش در این شبکه به صورت انلاین با مدیران مدارس سایر کشور جلساتی می‌گذارد‌ و شبکه شاد محدودیتی در تعداد کاربران ندارد که این امر یک امتیاز برای آن محسوب می‌شود.

میرزاحسینی با اشاره به نرم‌افزار شاد تصریح کرد: شبکه شاد از نظر نرم افزاری تقویت شده ‌و در صورتی‌که مشکل شبکه اینترنت وجود نداشته باشد، برای انجام آموزش‌ها استفاده می‌شود.

 وی اضافه کرد: شبکه شاد به ‌مدیران مدارس اجازه می‌دهد که برای هر کلاس یک گروه را تشکیل دهند و امکان حضور و غیاب و تدریس در آن وجود دارد. ضعف‌های شبکه شاد گرفته شده و مشکلی برای آغاز کلاس‌ها در روز ۱۵ شهریورماه امسال احتمالا ندارد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمان با تقدیر از تلاش‌های مدیرکل آموزش و پرورش استان و سایر همکارانش در این اداره گفت: اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمان در برگزاری کلاس های حضوری نیز مشکلی ندارد و در این راستا چهار میلیارد تومان کمک بهداشتی به مدارس دادیم لذا مشکلی در برگزاری حضوری کلاس ها نخواهیم داشت.

وی تمامی مدارس استان کرمان به اینترنت وصل هستند و شبکه شاد امکان استفاده از شبکه بی‌سیم را دارد و‌ در کنار آن از ظرفیت تلویزیون استفاده می‌شود.

وی عنوان کرد: با توجه به اهمیت موضوع و در صورتی که جز وظایف ما نبود، بیش از ۱۰۰۰ سرویس بهداشتی ساختیم و بخشی از آن را نیز در شورای آموزش و پرورش استان، مطرح و حمایت استاندار محترم را گرفتیم تا مدارس در فصل جدید آموزشی، کمبود بهداشتی نداشته باشند.

وی درباره کتب آموزشی دانش‌آموزان نیز گفت: بخش عمده این امر محقق شده و از دانش‌آموزی جامانده می‌تواند ثبت سفارش کند

وی کنترل وزن دانش‌آموزان را دارای اهمیت و جزء پنج اولویت اصلی آموزش و پرورش ذکر و تاکید کرد: غربال‌گری مرحله اول در آبان صورت می‌گیرد و توصیه‌های ورزشی و تغذیه به آنان ارائه و در مرحله دوم غربال‌گری که اسفند ماه است، این هدف سنجیده می‌شود.

حضور معاون تربیت بدنی و سلامت و مدیر روابط‌عمومی اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمان در خبرگزاری برنا

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش پرورش استان کرمان با تاکید بر اینکه همه رشته‌های ورزشی مورد حمایت ما هستند، ابراز داشت: ۱۳۰۰ مربی ورزش خوب در استان داریم که به صورت تخصصی کار می‌کنند.

وی اضافه کرد: پیشتر اساس ورزش قهرمانی، ورزشِ آموزشگاه‌ها بود اما اکنون ورزش و جوانان خوب کار می‌کند، در حوزه دانش‌آموزان اقدامات خوبی صورت گرفته و در این رده سنی در کشور رتبه‌ قهرمانی کسب کرده‌اند.

میرزا حسینی سلامت و بهداشت دهان و دندان را نیز دارای اهمیت پرشماری برای آموزش و پرورش ذکر و تصریح کرد: دندان‌های دانش‌آموزان مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر دانش‌آموزی دندان خراب داشت، درمدرسه ثبت نام نمی‌شود، بسیاری از هزینه‌های درمانی این بخش رایگان و یا یک هزینه بسیار ناچیز دریافت می‌شود

وی ادامه داد: شهر کرمان‌از نظر فضای فیزیکی مدارش مشکل دارد زیرا زمین برای ساخت و ساز در این شهر در اختیار نداریم و مهاجرت‌های بی‌رویه، مدارس را با فشردگی دانش آموز روبرو کرده است.

میرزاحسینی با بیان این که راهبر آموزشی برای ارائه آموزش در روستاهای دورافتاده در نظر گرفته شده است، گفت: مدارس غیردولتی به سمت ورشکستگی می‌روند و شورای نظارت باید به این مدارس کمک کنند که از این شرایط عبور کنند.

وی افزود: در برخی مناطق محروم به علت محرومیت مدارس بسیاری ساخته شده که بدون استفاده هستند.

حضور معاون تربیت بدنی و سلامت و مدیر روابط‌عمومی اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمان در خبرگزاری برنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: