به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ در بیانیه بیت سادات خوشرو اعلام شده است امسال مراسم زیارت عاشورا و عزاداری در عزاخانه حسینی سادات خوشرو برگزار نمی‌گردد و خیمه عزای حسینی فقط به منظور ادای احترام به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت به صورت نمادین برپا خواهد گردید.

همچنین در این بیانیه از عموم مردم درخواست شده است در ایام محرم الحرام از تشریف فرمائی به عزاخانه خودداری فرموده و مراسم را از طریق شبکه‌های اینترنتی از قبیل تلگرام و اینستاگرام با آدرس @aashoora پیگیری فرمائید.

به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ متن این بیانیه بدین شرح می باشد:

السَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَی الارْواحِ الَّتی حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ

مردم شریف کرمان و عاشورائیان دیار کریمان

همانگونه که آگاهی دارید، قریب یکصد سال است که در دهه اول محرم و روزهای داغ و دردی که قریب کرمانی‌ها در سوگ شهادت سید و سالار شهیدان و یاران باوفایش به اشک نشسته است، خیمه و خرگاه حسینی در منزل مرحوم آقا سیدحسین خوشرو، بانی این عزاخانه برپا می‌شود. این محفل و مجلس همچنان با جان مردم کرمان و دیگر دلباختگان حسینی عجین شده است که برخی ارادتمندان اباعبدالله، از راه‌های دور و نزدیک برای درک این مراسم به کرمان می‌آیند.

اما امسال و در راستای ادای فریضه حفظ جان هم میهنان و کادر درمان که خستگی مفرط و ناتوانی آنان بر کسی پوشیده نیست و نیز به دنبال اظهارات مقام معظم رهبری که برگزاری هر مراسمی را منوط به نظر ستاد مبارزه با کرونا اعلام فرمودند و نظر صریح ستاد یاد شده که "هر خانه، یک حسینیه" و پرهیز از هرگونه اجتماع، لذا بر آن شدیم که امسال از برگزاری مراسم متداول هر ساله خودداری کرده و به یاد تنهایی خون خدا حضرت حسین بن علی علیه الاسلام، در تنهایی خانه و همراه با خانواده، اشک‌های ناقابل خود را به خاک پای مقدسش تقدیم کنیم.

رجاء واثق دارد که مردم کرمان و حسینیان این حسینیه ایران نیز، اقدام اخیر را شایسته و بایسته خواهند دانست.

خادمان درگاه حسینی

بیت مرحوم خوشرو

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: