به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ یدالله موحد، از کشف و انهدام یک باند فساد اقتصادی در حوزه توزیع آرد و نهاده‌های دامی شرکت‌های عشایری و اتحادیه‌های روستایی جنوب استان کرمان خبر داد و افزود: در این رابطه ۳ متهم شامل رئیس و کارمند یک شرکت و مسئول فروش یک کارخانه تولید آرد بازداشت شده اند و در خصوص سایر متهمان، پرونده تحقیقات تکمیلی در حال انجام است.

موحد با اشاره به اینکه این افراد به اتهام پولشویی، اختلاس، تحصیل مال نامشروع از طریق شبکه‌ای و پولشویی تحت پیگرد قضایی قرار گرفته اند، بیان کرد: دستگاه قضایی در برخورد با مفاسد اقتصادی هیچ خط قرمزی ندارد و با افراد در هر پست و جایگاهی بدون چشم پوشی برخورد می کند.

او تصریح کرد: این شبکه با استفاده از دریافت حواله‌های دولتی تخصیصی به عشایر و روستائیان و نانوایان و فروش آن‌ها به شبکه‌های دلال در بازار آزاد با استفاده از جعل اسناد در ۶ سال گذشته بالغ بر ۲ میلیون و  ۲۵۲ هزار و ۸۴۰ کیلوگرم آرد و  ۶۹۸ هزار و ۲۶ کیلوگرم نهاده‌های دامی یارانه‌ای عشایر و روستائیان را وارد بازار آزاد کرده و حقوق عشایر و روستائیان را تضییع کرده اند.

رییس کل دادگستری استان کرمان بیان داشت: گردش وجه حاصل از فروش خارج از شبکه آرد و نهاده‌های دامی یارانه‌ای این شبکه در مجموع بالغ بر ۳۸ میلیارد ریال بوده است.

او از ورود به موقع مقامات قضایی در جنوب استان و همچنین مجاهدت‌های خاموش پاسداران گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه استان کرمان قدردانی کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: