به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ سید حسین موسوی در تشریح جزییات این خبر افزود: این آزمون برای جذب کارشناسان رسمی توسط مرکز وکلا کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه کشور و با تولیت سازمان سنجش برگزار می شود.

وی با بیان اینکه بیش از 2500 نفر متقاضی شرکت در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری در استان کرمان هستند،گفت: 2 هزار 26  نفر مرد  و 485  نفر زن جهت اخذ پروانه کارشناسی به رقابت با یکدیگرخواهند پرداخت.

موسوی اظهار داشت: این آزمون در ۶۰ رشته کارشناسی برگزار می شود و متقاضیان همه رشته ها، ابتدا به ۱۰ سوال عمومی(حقوقی) پاسخ خواهند داد و سپس فنی مهندسی ها ۴۵ تست را پاسخ می دهند و غیرفنی مهندسی ها به ۵۵ تست جواب خواهند داد و مدت زمان پاسخگویی به سوالات 110 دقیقه خواهد بود.

وی بیان کرد:متقاضیان می توانند از روز سه شنبه18 شهریور ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌ای خود نسبت به مشاهده و تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام و براساس آدرس تعیین شده بر روی پرینت کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند. بدیهی است برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و هم چنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است.

 موسوی زمان اعلام نتایج آزمون را 2 ماه بعد از برگزاری آن اعلام کرد و گفت: ظرفیت های اعلام شده در هر رشته فقط پذیرای شرکت کنندگانی است که امتیاز لازم را کسب کنند وشرکت کنندگان در صورت قبولی در آزمون کتبی باید در آزمون مصاحبه علمی نیز موفق به اخذ نمره قبولی شوند و سپس وارد مرحله کارآموزی خواهند شد.

مسئول روابط عمومی مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان افزود: برگزاری این آزمون به دلیل شیوع کرونا در سال 98 به تعویق افتاد و فراخوان برگزاری آزمون سال 99 نیز با لحاظ شرایط کرونایی متعاقباً اعلام می گردد.

وی گفت: همراه داشتن ماسک و استفاده صحیح از آن، از ابتدای ورود به حوزه برگزاری آزمون تا پایان برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی الزامی می باشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: