به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ سرهنگ رضا سالاری‌نژاد با اشاره به اینکه سازمان های دخیل در ارتقاء فرهنگ ترافیک را می توان به دو دسته تقسیم کرد بیان داشت: اول سازمان هایی که مستقیما در حوزه فرهنگ ترافیک نقش دارند مانند شهرداری، پلیس راهنمایی و رانندگی، دفتر و شورای عالی هماهنگی حمل و نقل و ترافیک وزارت کشور، شورای اسلامی شهر و سازمان حفاظت محیط زیست و...

وی افزود: گروه دیگر سازمان هایی که نقش آنها در ارتقا فرهنگ ترافیک انکارناپذیر است ولی در شرح وظایف سازمانی آنها اشاره ای به موضوع ترافیک نشده است، مانند: سازمان صدا و سیما، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت آموزش و پرورش و مانند این سازمان ها.

سرهنگ سالاری‌نژاد تاکید کرد: در کلانشهرها مشکل ترافیک بخاطر انبوه جمعیت و تولید خودرو و ساخت و ساز بی رویه  بسیار  نمود پیدا کرده است، به طوری که ساعت ها، شهروندان باید وقت خود را در ترافیک به سر ببرند.

این مقام انتظامی اظهار داشت: حضور خودرو در زندگی انسان ها امری اجتناب ناپذیر و حذف آن غیرممکن است ، از طرفی استفاده ناصحیح از این دستاورد تمدنی موجب شده است که این وسیله به یکی از عوامل اصلی مرگ و میر انسان ها تبدیل شود.

وی اظهار داشت: نظر به اینکه انسان قابل آموزش و تربیت است و با آموزش قواعد و مقررات صحیح ترافیکی یا به تعبیری ارتقا فرهنگ نظم و ایمنی ترافیکی می توان از بروز تصادفات تلفات ناشی از آن جلوگیری کرد.

 جانشین رئیس پلیس راهور کرمان خاطر نشان کرد: طبق تحقیقات و نظرسنجی های صورت گرفته به این نتیجه می رسیم که وجود برنامه های ترافیکی صدا و سیما و رسانه های جمعی رابطه مثبتی با ارتقاء فرهنگ ترافیکی دارد و با افزایش پخش برنامه هایی با مضامین ترافیکی، فرهنگ ترافیکی نیز ارتقا می یابد.

سرهنگ رضا سالاری نژاد تاکید کرد: البته نقش بازدارندگی قانون و مقررات و ایجاد محرومیت های اجتماعی برای رانندگان قانون گریز نیز یکی از راه کارهای بسیار اساسی و مهم در کاهش آمار تصادفات رانندگی و ارتقا فرهنگ رانندگی است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: