به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ رضا فلاح با اشاره به امدادرسانی جمعیت هلال احمر به ۳۲ هزار نفر آسیب دیده ناشی از حوادث طبیعی و غیرطبیعی در ۶ ماهه اول سال جاری، گفت: جمعیت هلال احمر استان کرمان در پوشش امدادی حوادث در سطح کشور در جایگاه رتبه اول قرار دارد.

او با اشاره به اینکه در ۶ ماهه اول سال جاری بیش از ۴۸۰ حادثه در استان کرمان رخ داده است، افزود: ۳۰ درصد حوادث کشور مربوط به سیل استان کرمان است.

فلاح با اشاره به ۵۳ ماموریت امدادی در حوادث سیل و آبگرفتگی توسط جمعیت هلال احمر عنوان کرد: ۳۱ هزار نفر آسیب دیده توسط نیرو‌های امدادی در ۶ ماهه اول سال جاری امدادرسانی شدند و ۳ هزار و ۷۰۰ نفر نیز در شهرستان‌های رودبارجنوب، ریگان و کهنوج اسکان موقت یافتند.

او تصریح کرد: ۱۷۹ مصدوم در حوادث جاده‌ای توسط نیرو‌های امدادی جمعیت هلال احمر رهاسازی و نجات یافتند که بیشترین عملیات امدادونجات در محور‌های مواصلاتی شهرستان‌های سیرجان و بم انجام شده است.

فلاح با اشاره به انجام ۴۷ ماموریت در حوادث کوهستان افزود: ۷۶ حادثه دیده توسط نجاتگران تیم امدادونجات کوهستان امدادرسانی شدند.

او با اشاره به ارزش ریالی اقلام توزیع شده به مبلغ ۵ میلیارد تومان به آسیب دیدگان از حوادث در ۶ ماهه سال جاری، عنوان کرد: ۳۰۰ خانه هلال با کمک فرمانداری‌ها و دهیاری‌ها در مناطق روستایی و حاشیه نشین شهر‌ها در سال جاری راه اندازی شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به اینکه در قانون جدید ستاد مدیریت بحران پوشش امدادی حوادث غرق شدگی به جمعیت هلال احمر محول شده است، خواستار تخصیص اعتبار و بودجه برای امدادرسانی این حوادث شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: