به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمد صادق بصیری، در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا که در استانداری کرمان برگزار شد، گفت: استان کرمان همچنان قرمز است؛ ولی خوشبختانه بدتر از دیگر استان‌های کشور نیست.

او با اشاره به اینکه بیان ما از قرمز بودن وضعیت استان، یعنی هشدار و احساس خطر جدی است، افزود: وارد فصل سرما و پاییز شده ایم و اگر مسائل بهداشتی رعایت نشود، شدت بیماری بیشتر می‌شود.

بصیری گفت: افرادی که رعایت دستورالعمل های بهداشتی را زیر پا بگذارند به مراجع قضایی معرفی خواهند شد و چنانچه مجمع و نمایشگاهی بازگشایی شود، برخورد جدی خواهد شد.

او افزود: چنانچه وضعیت شهری از نظر شیوع کرونا ویروس سفید است، باید حتما موارد بهداشتی رعایت شود.

معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استاندار کرمان گفت: نیاز است تا بازرسی‌ها و نظارت‌ها تشدید شود.

او با  قدردانی از آموزش و پرورش استان کرمان برای همکاری در بازرسی از مدارس با توجه به شرایط کنونی، گفت: در بازگشایی مدارس ۸۳ درصد از مدارس و دانش آموزان دستورالعمل‌های بهداشتی نظیر استفاده از ماسک و غیره را رعایت کردند.

بصیری بیان داشت: تاکنون ۵ هزار و ۵۰۰ مدرسه مورد بازدید آموزش وپرورش قرار گرفته اند که ۶۵ درصد آن، طی هفته‌های قبل بوده است.

او گفت: ۶ هزار و ۹۰ بازرسی در کل استان از تمامی مکان‌ها و اجتماعات انجام شده است که به ۴ هزار و ۸۱۵ مورد تذکر شفاهی داده شده است  و ۱۴۳ مورد از واحدهای متخلف تعطیل شده اند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: