به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمدرضا نژادحیدری در مراسم معارفه نماینده خانه مطبوعات در شهرستان رفسنجان افزود: توقع می‌رود که مسئولان خبرنگاران را در کنار خود و نه در مقابل خود بدانند، حتی خبرنگارانی که به زعم بسیاری قلمی غیرمنصفانه دارند نیز می‌توانند در خدمت رشد و شکوفائی جامعه باشند.

مدیرخانه مطبوعات استان کرمان اکثر خبرنگاران استان را منصف، پویا و با نشاط دانست و افزود: فراهم کردن بستر ارتقای دانش روزنامه‌نگاری یکی از اهداف ما است که رفسنجان از شهرستان‌های پیشتاز در این حوزه است.

وی اظهار کرد: پس از راه‌اندازی نمایندگی خانه مطبوعات در شهرستان‌های رفسنجان و سیرجان، خانه مطبوعات در شهرستان‌های بم و زرند نیز رابط‌ های اداری انتخاب خواهد کرد.

نژادحیدری با بیان اینکه خانه مطبوعات به دلیل اهل فکر بودن اصحاب رسانه نقطه تلاقی همه تفکرات سیاسی است خاطر نشان کرد: ما در خانه مطبوعات تصمیم گرفتیم که بدون توجه به نگرش‌های سیاسی در خدمت اهالی رسانه‌ها باشیم و برای انتخاب نمایندگان خانه مطبوعات در شهرستان‌ها نیز به کارآمدی نگاه می‌کنیم.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان در تشریح رویکرد جدید خانه مطبوعات در انتخابات نمایندگان خود در شهرستان‌ها گفت: براساس تصمیم هیأت مدیره نمایندگان خانه مطبوعات در شهرستان‌ها از میان اعضای هیأت مدیره که دارای تعلق شهرستانی هستند انتخاب می‌شوند زیرا این افراد هم منتخب مجمع عمومی هستند و هم به هم افزائی بیشتر کمک خواهد کرد.

وی تصریح کرد: نماینده خانه مطبوعات در شهرستان بایستی ارتباط سازمان یافته با مرکز استان را حفظ کند، نماینده خانه مطبوعات در شهرستان یک جزیره جدا افتاده نیست.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمان با اشاره به مشکلات اقتصادی بنگاه‌های رسانه‌ای استان بر ضرورت تعامل ادارات مالیات و تامین اجتماعی با رسانه‌ها تاکید کرد و گفت: امیدواریم به تعامل خوبی که با این دستگاه‌ها داریم مشکلات پیش روی رسانه‌ها را برطرف کنیم، زیر مشکلات اقتصادی باعث تعطیلی رسانه‌ها شده است و همه بایستی تلاش کنیم تا از تعطیلی رسانه‌ها جلوگیری کنیم.

نژادحیدری همچنین از بازگشایی موزه مطبوعات کرمان در محل خانه تاریخی دینیار در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: پرداخت هدیه روز خبرنگار نیز مستلزم فرآیند اداری است و ظرف چند روز آینده به حساب خبرنگاران استان واریز خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: