به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ احمد اسکندری‌نسب ضمن اعلام این خبر گفت: با هدف ارتقای سطح و جایگاه مدرسه به عنوان کانون فرهنگی محله و تنوع بخشی به محیط های یاددهی و یادگیری، استفاده از ظرفیت های فرهنگی غنی شهرستان ها و مناطق استان از اولویت های آموزش و پرورش است.

وی گفت: به منظور عملیاتی کردن راهکار 5-5 سند تحول بنیادین و بند 2-13 برنامه درسی ملی و مصوبه جلسه شماره 926 شورای عالی آموزش و پرورش، شیوه نامه برنامه ویژه مدرسه به شهرستان ها و مناطق استان ارسال شده و توسعه شایستگی‌های مدیران، معلمان و ... در تدوین و اجرای برنامه‌ریزی درسی در سطح مدرسه یکی از محورهای آن است، همچنین یکی از محورهای بسته تحولی، کیفیت بخشی به اجرای برنامه بوم، آموزش‌ و توانمندسازی مدیران و معلمان (دوره دوم ابتدایی و دوره اول متوسطه) است که چگونگی آن از طریق معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع ابلاغ می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان بیان کرد:  نظر به اهمیت نقش انجمن اولیا و مربیان در اجرای برنامه ویژه مدرسه، یکی از محورهای بسته تحولی ایفای نقش انجمن اولیا و مربیان و مدرسان آموزش خانواده است که از سوی اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان مدیریت می شود.

اسکندری نسب افزود: برنامه ویژه مدرسه، باید با مشارکت عوامل سهیم و مؤثر (به ویژه نهادهای محلی) طراحی و اجرا شود و برای تحقق این انتظار، بهر‌ه‌گیری از ظرفیت شورای آموزش و پرورش استان و شهرستان ها/مناطق در جهت هماهنگی‌های لازم با سازمان‌ها و نهادهای محلی یکی از محورهای مهم این بسته تحولی است که در سال جاری مورد توجه قرار می گیرد.

وی گفت: یکی از برنامه‌های مهم در سال جاری ارزیابی از کیفیت اجرای برنامه ویژه مدرسه در مدارس است که برای این منظور مدارس مجری بر اساس شاخص‌های ذکر شده در بسته تحولی از سوی استان مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و مدارس برتر (از هر دوره دو مدرسه دخترانه و دو مدرسه پسرانه) جهت ارزیابی کیفی به دبیرخانه برنامه ویژه مدرسه معرفی می‌شوند تا ضمن ارزیابی مجدد، زمینه برگزاری جشنواره تجلیل از مدارس برتر در استان و ستاد فراهم شود.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: