به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ فریدون فعالی، بااشاره به اینکه صنعت گردشگری نیاز به پوست اندازی و مهندسی مجدد دارد، اظهار داشت: در اسناد کلان کشور و استان، باید به صنعت گردشگری نگاه ویژه‌ای شود.

او با بیان اینکه باید به آینده امیدوار باشیم، افزود: وفاق و همدلی فعالان و دست اندرکاران صنعت گردشگری از مهم‌ترین دستاورد‌های این صنعت در استان محسوب می‌شود.

فعالی با اشاره به محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا بیان کرد: اگر درشرایط عادی قرار داشتیم، استان کرمان در حوزه گردشگری رشد و بالندگی خوبی را تجربه می‌کرد؛ اما در حال حاضر متولیان و دست اندرکاران این صنعت بیکار ننشسته اند و در حال تکمیل زیرساخت‌های حوزه گردشگری استان هستند.

او وجود خطوط ارتباطی و حمل و نقل را یکی از شاخص‌های مهم گردشگری برشمرد و اظهار کرد: در این زمینه استان کرمان دارای پتانسیل‌های خوبی است که باید از آن‌ها نهایت استفاده را کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با بیان اینکه تا کسی از نزدیک جاذبه‌های گردشگری استان کرمان را نبیند نمی‌تواند زیبایی‌ها آن‌ها را درک کند، تصریح کرد: شاخص تجارت فعال در استان کرمان با توجه به ظرفیت‌های اقامتی و گردشگری و همچنین تور‌های گردشگری متنوع و راهنمایان گردشگری خبره بسیار خوب است.

او بااشاره به اینکه باید با برنامه‌ریزی مناسب از همه ظرفیت‌های استان کرمان استفاده کنیم، افزود: راه اندازی گردشگری معادن و همچنین انجام پروژه‌هایی متناسب با محیط‌های تاریخی از برنامه‌های شاخص اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان است که انجام این پروژه‌ها نوید بخش آینده‌ای روشن برای رونق گردشگری استان کرمان خواهد بود.

فعالی بیان کرد: تا چندی پیش بازار قلعه محمود متروکه بود؛ اما هم اکنون با کمک جهاد دانشگاهی استان، عملیات احیای آن در حال انجام است و به زودی این بازار به مرکز تجاری شهر کرمان تبدیل خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: