محمدرضا نژاد حیدری که در آئین معرفی نماینده خانه مطبوعات در شهرستان سیرجان سخن می‌گفت افزود: هنگامی ما می‌توانیم از توسعه و پیشرفت یک جامعه صحبت کنیم که منکر نقش رسانه‌ها نباشیم.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمان بابیان اینکه، در کنار جنگ اقتصادی و غیرعادلانه شاهد یک جنگ رسانه‌ای هم هستیم، گفت: تنها ابزاری که می‌تواند این جنگ رسانه‌ای دشمنان را خنثی نماید ایجاد فرصت مناسب برای مطالبه گری و حضور منتقدانه رسانه‌های داخلی است.

وی بابیان اینکه رسانه‌ها میزان الحراره و دماسنج جامعه هستند گفت: به میزانی که جامعه امیدوارتر و شاداب‌تر باشد نقش‌آفرینی و تأثیر رسانه‌های ما هم بیشتر خواهد بود.

نژاد حیدری افزود: امروز اگر همه دستگاه‌ها و مسئولان این فرصت را فراهم کنند که رسانه‌های ما بدون دغدغه‌هایی که وجود دارد، آزادانه‌تر و درعین‌حال مسئولانه قلم بزنند؛ در برابر جنگ رسانه‌ای موفق‌تر عمل خواهیم کرد.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان خاطرنشان کرد: به همان میزانی که اساسنامه خانه مطبوعات توصیه کرده که مدافع آزادی مطبوعات باشیم، آموزش خبرنگاران را هم به ما توصیه کرده است، لذا همان‌گونه که درخواست داریم دستگاه‌ها فضا را برای آزادی بیشتر مطبوعات فراهم کنند؛ از رسانه‌ها هم می‌خواهیم خود را مسلح به علم و دانش روز کنند.

نژاد حیدری خطاب به نماینده خانه مطبوعات سیرجان گفت: از نماینده خانه مطبوعات درخواست می‌کنیم مشکلات و دغدغه‌های خبرنگاران را پیگیری کنید.

مدیرعامل خانه مطبوعات با اشاره به سیاست خانه مطبوعات برای تشکیل نمایندگی‌های خانه مطبوعات در شهرستان‌ها  تأکید کرد: سعی می‌کنیم با تصویب هیأت مدیره بخشی از اختیارات خانه مطبوعات را به نمایندگان خانه واگذار کنیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: