به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ یدالله موحد در حاشیه‌ی بازدید از دو واحد صنعتی بزرگ کرمان در نشست تخصصی بررسی راهکارهای قضایی برای حل مشکلات موجود در مسیر تولید و صنعت استان، افزود: «در شرایط جنگ اقتصادی همه‌ی تلاشگران عرصه‌ی تولید و صنعت، سربازان خط مقدم اقتصاد به شمار می‌روند و تمامی اجزای حاکمیت در ابعاد قضایی، اجرایی و مقننه باید در مسیر حمایت از آن‌ها گام بردارند».

وی خاطرنشان کرد: «در دستگاه قضایی استان کرمان، حمایت از تولید و صنعت را وظیفه‌ی خود می‌دانیم و همواره تلاش می‌کنیم که موانع پیش روی فعالان اقتصادی برداشته شده و مسیر فعالیت آن‌ها هموار شود».

 موحد ادامه داد: «طرح مسایلی مبنی بر وجود مافیای اقتصادی در حوزه‌های مختلف ازجمله تامین قطعات برای واحدهای بزرگ اقتصادی برای سیستم قضایی و نظارتی مایه‌ی تاسف است و نهادهای مربوطه نسبت به انجام بررسی‌های لازم در این زمینه با جدیت بیشتری کار خواهند کرد».

وی با تاکید بر این‌که باید با مجاری فساد و مفسده‌ها به‌صورت جدی مقابله و بدون اغماض برخورد شود، افزود: «دادستان کرمان به‌عنوان مدعی‌العموم باید در صورت مشاهده‌ی هرگونه فساد و تخلف در حوزه‌ی اقتصادی، پرونده‌ی مربوطه را تشکیل داده و با سرعت و قاطعیت آن را پیگیری کند».

رئیس کل دادگستری استان کرمان بیان کرد: «دستگاه قضایی استان کرمان بر مبنای نشست‌های مشترک با مدیران واحدهای صنعتی و معدنی، مصوبات و راهکارهای لازم برای مقابله با مافیای احتمالی و فسادهای اقتصادی را تدوین کرده و اجرای آن‌ها را با ابزارهای قانونی و قضایی تا رسیدن به نقطه‌ی مطلوب  پیگیری می‌کند».

وی افزود: «دستگاه قضایی استان بدون یک‌جانبه‌گرایی و بر اساس رفتار منطقی و هم‌فکری با مدیران واحدهای صنعتی و تولیدی بهترین راهکارهای حمایتی از صنعت و تولید را تدوین و اجرایی می‌کند».

 موحد در ادامه با اشاره به بازدیدهای انجام شده از واحدهای تولیدی و صنعتی قطعه‌گستر و آلومینیوم هزار، گفت: «هدف از بازدیدهای انجام شده از واحدهای تولیدی، شناسایی مشکلات آن‌ها و بررسی راهکارهای قانونی قضایی برای حل مشکلات آن‌ها است».

وی خاطرنشان کرد: «واحدهای صنعتی قطعه‌گستر و آلومینیوم هزار بر مبنای مجاهدت و تلاش شبانه‌روزی عوامل خود توانسته‌اند صرفه‌جویی‌های ارزی زیادی را محقق سازند و در شرایط جنگ اقتصادی کنونی باید از این سربازان جبهه اقتصاد حمایت کرد».

رئیس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر این‌که حمایت‌های قضایی از تولید و صنعت در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی و بر مبنای تاکیدات و دستورالعمل‌های قوه قضاییه انجام می‌شود، اظهار کرد: «تاکنون ۲۰۱ پرونده‌ی حمایت قضایی از تولید و اشتغال در ستاد حمایت از اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی بررسی و مشکلات واحدهای بزرگی از جمله روغن نباتی گلنار، جهان‌فولاد و آماتیس شهربابک حل شده است».

وی ادامه داد: «جلسات ستاد استانی حمایت از اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی به‌صورت مستمر و هر ۱۵ روز یک جلسه برگزار می‌شود و غالب تصمیمات این ستاد به نفع مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی صادر شده است».

موحد بیان کرد: «بر مبنای حمایت‌های قضایی از واحدهای تولیدی و صنعتی، بخش زیادی از اشتغال استان کرمان در این واحدها حفظ شده است».

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: