به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ در راستای برنامه‌های پیشگیری و مقابله با بحران، با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان و مدیرکل مدیریت بحران استانداری، 130 دستگاه دیزل ژنراتورهای برق اضطراری، تجهیزات اطفاء حریق مراتع و جنگل‌ها و موتورپمپ‌های تخلیه آب به ستادهای پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران فرمانداری‌های استان کرمان تحویل داده شد.

سیدمصطفی آیت‌اللهی موسوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان هزینه تهیه و تامین این تجهیزات را ۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات اداره کل مدیریت بحران استانداری کرمان عنوان کرد و افزود: مهمترین مسئله در مواقع بحران، برقراری مسیرهای ارتباطی و برق منطقه است و به همین منظور ۱۱ دستگاه دیزل ژنراتور تهیه شده که دو دستگاه در مرکز استان و ۹ دستگاه در شهرستان‌ها تجهیز می‌شود.

وی ادامه داد: به منظور مهار و اطفای آتش در مراتع و جنگل‌های استان نیز 80 دستگاه دمنده و ۳۰ دستگاه فلکس تانک(آبپاش قابل حمل) تهیه و به ستادهای پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران فرمانداری‌های استان کرمان تحویل داده می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان افزود: ۱۱ دستگاه پمپ تخلیه آب نیز برای مواقع سیل تهیه شده است.

دکتر آیت‌اللهی موسوی خاطرنشان کرد: تجهیز بیشتر استان به امکانات پیشگیری و مقابله با بحران هم با تامین اعتبار مجدد در دستور کار خواهیم داشت.

دیزل ژنراتورهای برق اضطراری، تجهیزات اطفاء حریق مراتع و جنگل‌ها و موتورپمپ‌های تخلیه آب به ستادهای پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران فرمانداری‌های استان کرمان تحویل داده شد.

130 دستگاه‌ دیزل ژنراتورهای برق اضطراری، تجهیزات اطفاء حریق مراتع و جنگل‌ها و موتورپمپ‌های تخلیه آب به ستادهای پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران فرمانداری‌های استان کرمان تحویل داده شد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: