به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ احمد اسکندری نسب در نشست کمیته برنامه تعالی مدیریت مدرسه با بیان اینکه مدرسه محوری راهبرد اصلی آموزش و پرورش استان است خاطر نشان کرد: نقش مدیران مدارس در اجرای برنامه ها و فعالیت های آموزشی و پرورشی بویژه اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و برنامه عمل مدرسه انکار ناپذیر است.

وی افزود: برنامه تعالی مدیریت مدرسه با ایجاد همدلی و جذب مشارکت تمامی ارکان مدرسه در تحقق آمال و آرزوهای آموزش و پرورش موثر است.

اسکندری نسب خودارزیابی مدیران مدارس در قالب برنامه تعالی مدیریت مدرسه را مهمترین مزیت این برنامه دانست و بر پیگیری و اجرای موثر این برنامه در تمامی مدارس متوسطه استان تاکید کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا تمامی برنامه ها و فعالیت های آموزشی و پرورشی تحت تاثیر خود قرار داده است گفت: آموزش و پرورش دانش آموزان تحت هر شرایطی بر عهده ماست و اگر در این زمینه کم کاری کنیم آیه شریفه (وَیْلٌ لِلْمُطَفِّفِینَ) شامل ما می شود و باید پاسخگو باشیم.

احمد اسکندری نسب بر آگاه سازی و تدوین برنامه های مدون و اصولی متناسب با زیست بوم کرونا در راستای ارتقای کیفیت فعالیت های آموزشی و پرورشی در شرایط فعلی تاکید کرد.

وی با بیان اینکه تا کنون هیچ برنامه و فعالیتی در آموزش و پرورش استان بخاطر کمبود منابع مالی تعطیل نشده است گفت: موظفیم منابع مالی هر برنامه ای که نتیجه آن ارتقا کیفیت فعالیت های آموزشی و پرورشی است را تامین کنیم و در این زمینه مشکل خاصی نداریم.

اسکندری نسب مهارت آموزی به دانش آموزان را نیز ضرورتی انکار ناپذیر در راستای تحقق کارآفرینی دانست و بر پیگیری و اجرای طرح هر دانش آموز یک مهارت و طرح ایران مهارت در مدارس سراسر استان تاکید کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: