به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ دکتر مهدی شفیعی، عصر شنبه 15 آذرماه با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته، 60 بیمار جدید کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند، گفت: «50 نفر از آن‌ها از حوزه‌ی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان (شامل راور، رابر، بافت، بردسیر، کوهبنان، کرمان، شهربابک، زرند، ارزوئیه)، شش نفر از بیماران جدید بستری از حوزه‌ی دانشگاه رفسنجان و چهار نفر از حوزه تحت پوشش دانشگاه بم بستری جدید هستند».

 وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت هستند و دانشکده علوم پزشکی سیرجان در 24 ساعت گذشته انجام آزمایش نداشته‌اند، افزود: «در حال حاضر، 584 بیمار کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند».

وی ادامه داد: «356 نفر از بیماران بستری در حوزه‌ی علوم‌پزشکی کرمان، 92 نفر از حوزه‌ی دانشکده علوم‌پزشکی سیرجان، 39 نفر حوزه‌ی جنوب، 67 نفر حوزه‌ی علوم‌پزشکی رفسنجان و 30 نفر در حوزه‌ی دانشگاه بم بستری هستند و خدمات بیمارستانی به آن‌ها ارائه می‌شود».

وی اظهار کرد: «از ابتدای اپیدمی تاکنون 14 هزار و 68 نفر در استان، به‌دلیل ابتلا به کرونا بستری شده‌اند».

سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان اظهار کرد: «متاسفانه در 24 ساعت گذشته، 19 بیمار کرونا نیز جان خود را از دست دادند که 14 نفرشان، از مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان، یک نفر از حوزه‌ی دانشگاه رفسنجان، یک نفرشان از حوزه‌ی دانشگاه جیرفت، دو نفرشان از حوزه‌ی دانشکده سیرجان هستند و یک نفرشان از حوزه‌ی دانشگاه بم است».

بنا به گفته شفیعی، از ابتدای اپیدمی کرونا در استان تاکنون، 2041 نفر به دلیل ابتلا به کووید ـ 19 جان خود را از دست داده‌اند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: