به گزارش خبرگزاری برنا؛ رضا فلاح مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به وقوع ۲ حادثه در ارتفاعات کوهستانی استان اظهار داشت: امدادگران هلال احمر امروز عصر به دو حادثه کوهستانی استان ،امدادرسانی کردند.

اوافزود: بعد ظهر امروز در اولین حادثه امدادگران تیم‌های امدادونجات کوهستان کرمان و ماهان به ارتفاعات آبشار سکنج اعزام شدند.

فلاح به گرفتار شدن ۲ گردشگر در این ارتفاعات خبر دادو بیان کرد: نجاتگران پس از ۴ ساعت تلاش موفق شدند به گردشگران در کوه دسترسی پیدا کنند و آنان را به دامنه کوه انتقال دهند.

او با اشاره به اینکه عملیات امدادونجات این حادثه از ساعت ۱۳ الی ۱۷ امروز به طول انجامید، گفت: خوشبختانه این ۲ گردشگر هیچ نوع آسیبی جسمی ندیدند.

فلاح  با اشاره به حادثه دوم تصریح کرد: عصر امروز در طی تماس تلفنی با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری استان مبنی بر آسیب دیدن ۲ نفر از محیط بانان در ارتفاعات کوهساران راور بلافاصله تیم‌های امدادهوایی و زمینی جمعیت هلال احمر استان کرمان به محل حادثه اعزام شدند.

او با اشاره به اینکه تیم امدادهوایی مرکز استان با همراهی ۲ نفر از کادر درمان اورژانس بوسیله بالگرد جمعیت هلال احمر استان کرمان  عصر امروز به محل حادثه اعزام شد، افزود: تیم امدادونجات زمینی شهرستان راور نیز به ارتفاعات مذکور اعزام شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان عنوان کرد: این عملیات با تلاش ۴ ساعته تیم‌های امداد هوایی و زمینی جمعیت هلال احمر استان کرمان خاتمه و مصدومین به کادر درمانی اورژانس راور تحویل داده شدند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: