پروژه آبرسانی به شرق استان نیازمند ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار است

پروژه آبرسانی به شرق استان نیازمند ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار است

 معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای کرمان گفت: در صورت تامین اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومانی، عملیات اجرایی پروژه آبرسانی از سد نسا به شهرهای بم و بروات طی یک سال آینده به پایان می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ محسن امیری افزود: خط انتقال و ایستگاه پمپاژ طرح آبرسانی بم دارای پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۳ درصد است و به‌زودی شاهد افتتاح فاز اضطراری پروژه خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: مطالعات طرح آبرسانی به سایر شهرستان‌های شرق استان از جمله فهرج، نرماشیر و ریگان، رو به اتمام است و پس از تصویب آن و در صورت تأمین اعتبار لازم، در سال ۱۴۰۲ پس از طی تشریفات قانونی و انتخاب پیمانکار وارد فاز اجرایی خواهد شد.

 معاون شرکت آب منطقه‌ای کرمان با اشاره به روند اجرای طرح انتقال آب شرب از سد نسا بم گفت: تهیه، حمل و نصب لوله‌های فولادی به پایان رسیده و عملیات نصب اتصالات و شیرآلات، آزمایش و مدفون‌سازی لوله‌ها نیز در مراحل پایانی قرار دارد.

امیری افزود: همچنین نصب تجهیزات مکانیکال این پروژه به اتمام رسیده و نصب تجهیزات الکتریکال ایستگاه پمپاژ نیز مراحل پایانی خود را طی می‌کند.

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای کرمان با بیان اینکه ساخت بخش تصفیه‌خانه بیش از ۶۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، ادامه داد: تجهیزات مربوط به تصفیه‌خانه تهیه و حمل شده و عملیات نصب آن در حال انجام است.

وی تاکید کرد: تامین، تصفیه و انتقال آب شرب شهرهای بم و بروات به میزان ۲۰ میلیون مترمکعب در سال و در فاز توسعۀ طرح شهرهای فهرج، ریگان و نَرماشیر و ۱۴۲ روستاهای مسیر به میزان حدود ۱۰ میلیون مترمکعب در سال هدف افق زمانی این طرح است که با توجه به وضعیت نامطلوب کمی و کیفی آب شرب منطقه و تبعات بهداشتی و اجتماعی ناشی از آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

امیری اضافه کرد: تامین اعتبار نقدی به موقع و کافی همواره مهم‌ترین چالش این طرح و دیگر طرح‌های اجرایی این شرکت بوده که پرداخت مطالبات ایجادشده توسط پیمانکاران این پروژه در تعهد این شرکت قرار دارد و مستلزم تامین اعتبار است.

وی بیان کرد: عمده اعتبار این طرح مهم از محل اعتبارات طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای (طرح‌های عمرانی) تامین و تاکنون ۷۴۰ میلیارد تومان فقط برای پروژۀ آبرسانی هزینه شده که ارزش روز هزینه‌های انجام شده برای این پروژه بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار کرمان

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار کرمان

    اخبار برگزیده