برگزاری جشنواره پخت غذاهای بومی و محلی در نرماشیر

برگزاری جشنواره پخت غذاهای بومی و محلی در نرماشیر

مدیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان نرماشیر گفت: به مناسبت نوروز 1402جشنواره پخت غذاهای بومی و نان محلی در نرماشیر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ محمد منعمی‌زاده به برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی در ورودی این شهرستان طی نوروز سال جدید اظهار کرد: اجرای موسیقی محلی، پهن کردن سفره‌های هفت سین، برپایی ایستگاه‌های صلواتی همزمان با برنامه افطار از مهم‌ترین برنامه‌های پیش‌بینی شده برای نوروز آتی است.

مدیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان نرماشیر افزود: برگزاری تورهای نرماشیر گردی و برگزاری بازی‌های بومی همچون طناب کشی، هفت سنگ، کشتی، مسابقه شتر سواری و اسب سواری و همچنین اجرای موسیقی محلی و شب شعر در  اقامتگاه‌های بوم‌گردی از دیگر ویژه برنامه‌های نوروز 1402 است.

او ادامه داد: هرساله برای نوروز برنامه‌های متنوعی در نظر گرفته می‌شود که خوشبختانه در این زمینه فرماندار و دستگاه‌های مرتبط همکاری خوبی با ستاد خدمات سفر این شهرستان دارند.

منعمی‌زاده خاطرنشان کرد: در ایام نوروز شهرستان نرماشیر دارای هوای مطبوعی است و شکوفه‌های درختان میوه و نخل‌های سر فلک کشیده این شهرستان فضای خوبی برای مسافران مهیا می‌کنند که از همه مردم ایران دعوت می‌شود برای دیدن زیبایی‌های شهرستان نرماشیر به این خطه سفر کنند.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار کرمان

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار کرمان

    اخبار برگزیده