حکم نهایی پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی به زودی صادر می‌شود

حکم نهایی پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی به زودی صادر می‌شود

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور با اشاره به پایین بودن آمار مربوط به جرایم نیروهای مسلح گفت: سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور برای صیانت از نیروهای نظامی وانتظامی مقتدر و حفظ اقتدار نیروهای مسلح با کسی که مرتکب با جرم شود حکیمانه و توام با اقتدار برخورد می کند.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ حجت الاسلام و المسلمین احمدرضا پورخاقان در آیین تکریم از خدمات حجت الاسلام والمسلمین حسین رضایی و معارفه حجت الاسلام والمسلمین علی توکلی زاده، رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان کرمان با تاکید بر این مطلب که قدرت ایمان و بازدارندگی نیروهای مسلح باید تداوم یابد، افزود: سازمان قضایی نیروهای مسلح بر حفظ سلامت نیروهای مسلح نظارت دارد.

وی با اشاره به این مطلب که کمترین آمار جرم و جنایت را در نیروهای مسلح کشور داریم، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها بر این موضوع تاکید کرده اند و فرموده اند که نیروهای مسلح کشور باعث افتخار هستند.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور تصریح کرد: افتخار می کنیم که آمار جرایم نیروهای مسلح ما پایین است و اگر روزی آمار ما بالا رفت باید به خود شک کنیم که چه عاملی باعث این موضوع شده است؟ و اگر روزی به همت نیروهای مسلح و تلاش عزیزان سازمان قضایی نیروهای مسلح هیچ جرمی اتفاق نیفتاد باعث افتخار برای ما و فرماندهان بوده و زینت برای جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین پورخاقان در ادامه با اشاره به اینکه در تمامی کشورها، نیروی مسلح جایگاه شاخص دارد زیرا تاثیرگذار و پشتیبان مردم است، گفت: اگر امنیت را از کشوری بگیریم، نظم جامعه بر هم خواهد خورد و نیروی مسلح، فردی است که ایجاد امنیت می کند و حافظ امنیت است؛ در خط اول دفاع از امنیت قرار دارد و اجازه نمی دهد که بدخواهان عرصه را بر مردم تنگ کنند.

وی با بیان این مطلب که نیروی مسلح کشور زینت حاکم هستند، تاکید کرد: در جمهوری اسلامی ایران نیروهای مسلح ما نه تنها در عرصه نظامی بلکه در عرصه دفاع از امنیت کشور، پشتیبانی از مردم و هم در عرصه حفظ دستاوردهای انقلاب به خوبی درخشیده اند.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور گفت: نیروی مسلح نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیرویی است که در اوج اقتدار، در سیل، زلزله، مبارزه با ویروس کرونا و در عرصه های مختلف حضور تاثیرگذاری دارد و در عرصه دفاع از نظام نیز حضور گسترده ای دارد.

حجت الاسلام والمسلمین پورخاقان تاکید کرد: نیروهای مسلح مقتدر و خدمتگزار، امروز با برگزاری یک مانور معادلات نظامی را بر هم می زنند و اگر در عرصه دیپلماسی موفقیت داریم؛ نتیجه قدرت نمایی در میدان است و شکی در آن نیست.

وی یادآور شد: در دولت قبل جسارتی به میدان، مردان میدان و شهید قاسم سلیمانی شد و این در حالی است که سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی باعث افتخار بود و تفکر دیپلماتیک و میدان داشت و معتقد بود باید میدان را برای اقتدار دیپلماتیک حفظ کرد و امروز این مهم را شاهد هستیم.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور با اشاره به اینکه دستاوردهای نظامی کشور از جمله موشک کروز مافوق صوتی که به جهان اعلام و رونمایی کردیم، موجب تحیر دشمنان است، ادامه داد: با توجه به نقش آفرینی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در جنگ های 33 روزه، 22 روزه و هشت روزه و تبدیل جنوب لبنان به گورستان تانک های اسرائیل و ... می توان گفت که جمهوری اسلامی ایران وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ وَمِن رِباطِ الخَیلِ تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّکُم وَآخَرینَ مِن دونِهِم لا تَعلَمونَهُمُ اللَّهُ یَعلَمُهُم ۚ وَما تُنفِقوا مِن شَیءٍ فی سَبیلِ اللَّهِ یُوَفَّ إِلَیکُم وَأَنتُم لا تُظلَمونَ را به خوبی محقق ساخته است.

حجت الاسلام و المسلمین پورخاقان تاکید کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به دنبال کشورگشایی نیست و چشم طمع به هیچ کشوری ندارد اما اجازه نمی دهیم هیچ کشوری نگاه چپ به این کشور داشته باشد و با کمال اقتدار جلوی هر دشمن خواهیم ایستاد.

وی ادامه داد: نقشه جمهوری اسلامی ایران اگر چه در ظاهر شباهتی به گربه دارد اما شیری است که اگر خدا ناکرده کسی بخواهد به آن نگاه چپ کند، چنان چنگی به او می زند که سرنوشت صدام و صدامیان را به یاد آورد.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور با تاکید بر این مطلب که رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره درباره مسائل مختلف هشدار دادند اما غافل ماندیم، تاکید کرد:  سیاست های غلط دولت گذشته در راستای اجرای سند 2030 ما را خیلی عقب انداخت و موجب شد با تعطیل شدن مدارس در دوران کرونا دسترسی نوجوانان و جوانان به فضای مجازی افزایش یابد و در نهایت دشمن با سوء استفاده از گسست فرهنگی ایجاد شده، با بهانه فوت یک خانم و نیز در پی مشکلات اقتصادی کمرشکن خیال می کرد فاتحه نظام خوانده شده است.

حجت الاسلام و المسلمین پورخاقان گفت: دشمن با چادر از سر بانوان کشیدن و اقداماتی از این دست به سرعت ماهیت اصلی خود را نشان داد و اینجا بود که مردم بصیر کشور در راهپیمایی 22 بهمن و 13 آبان حضوری بی نظیر داشتند و نشان دادند که این نظام بسیار مقاوم به حیات خود ادامه خواهد داد.

وی بر تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی به موضوع جهاد تبیین نیز اشاره و بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید دارند که جوان امروز نیاز دارد، تاریخ گذشته را برای او توضیح دهیم و باید بداند در گذشته چه شده  و رژیم ستمشاهی با این کشور چه کرده است تا  امروز جای جلاد و شهید عوض نشود و البته این موضوع باید با تبیین صورت گیرد و با باتوم نمی شود.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور با اشاره به این مطلب که عفو اخیر که به پیشنهاد ریاست قوه قضاییه و با تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی انجام شد، بی نظیر بود و رافت اسلامی به همه فریب خوردگان نشان داده شد و در نهایت آبی بر سر همه توطئه های دشمنان بود، تاکید کرد: پس از اعمال این عفو، دشمن مات و مبهوت ماند و این موضوع در کنار قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران، منجر به آن شد که دشمن جز تسلیم شدن راهی ندارد و از این رو باید منتظر خبرهای خوش باشید.

حجت الاسلام و المسلمین پورخاقان تصریح کرد: در اغتشاشات اخیر نیروهای مسلح کشور به درستی از عهده برخورد با این موضوع برآمدند و در استان کرمان فردی کشته نشد و خدشه ای به افتدار نیروها نیز وارد نشد.

وی با اشاره به پرونده مربوط به هواپیمای اوکراینی گفت: این پرونده با تحقیقات گسترده و کامل در طول سه سال با سرعت رسیدگی شده است ودر این پرونده برای 10نفر کیفرخواست صادر شده است که با ختم رسیدگی به آن، حکم صادره نیز به زودی اعلام می گردد.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور یادآور شد: در هیچ جای دنیا رسیدگی سریع به پرونده های سقوط هواپیماها با این سرعت انجام نشده است و به عنوان نمونه می توان دید که هنوز پرونده اسقاط هواپیمایی اندونزی پس از 12 سال به نتیجه نرسیده است.

حجت الاسلام و المسلمین پورخاقان با اشاره به این مطلب که در سال 1402، ربع قرن تلاش در زمینه پیشگیری از وقوع جرم در بین نیروهای مسلح کشور را گرامی می داریم، تاکید کرد: اقدامات پیشگیرانه در سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور در طول 20 سال اخیر منجر به کاهش 70 درصدی جرایم در بین نیروهای مسلح شده است.

وی تاکید کرد: در کنار اقدامات صیانتی سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور از نیروهای مسلح کشور و تلاش های انجام شده در حوزه پیشگیری از وقوع جرم در بین نیروهای مسلح، اگر جرمی اتفاق افتد، با اقتدار با آن برخورد می کنیم زیرا جامعه انتظار ندارد، جرمی از سوی نیروهای مسلح ایجاد شود.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور تاکید کرد: شهادت می دهم نیروهای مسلح کشور با کمترین حقوق دریافتی به ایفای وظایف خود می پردازند و البته نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تمام تلاش خود را برای افزایش حقوق نیروهای مسلح کشور انجام داده اما میزان پرداختی ها به اندازه خدمت آنها نیست.

وی اظهارداشت: در دوران اغتشاشات اخیر به نیرویی که جلوی عوامل ناامنی ایستاده است می گفتند در قبال دریافت پول به میدان آمده است و این در حالی بود که این افراد حتی از اضافه کاری های معمول هم محروم هستند و برای تامین امنیت جامعه و مردم در صحنه حضور داشته اند.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور تاکید کرد: سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور برای صیانت از نیروهای نظامی وانتظامی مقتدر و حفظ اقتدار نیروهای مسلح با کسی که مرتکب با جرم شود حکیمانه و توام با اقتدار برخورد می کند.

حجت الاسلام و المسلمین پورخاقان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این مطلب که حجت الاسلام و المسلمین حسین رضایی، رییس سابق سازمان قضایی نیروهای مسلح استان کرمان انسانی پاک دست، مومن، متدین، پاک دست و با کوله باری از افتخار و تجربه است، تاکید کرد: حجت الاسلام و المسلمین علی توکلی زاده نیز نیرویی مومن، متدین، ولایی و انقلابی هستند.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار کرمان

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار کرمان

    اخبار برگزیده