توقیف ۳ خودرو حامل ۳ تن چوب درخت پسته

توقیف 3 خودرو حامل 3 تن چوب درخت پسته

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان راورگفت: با توقیف سه دستگاه خودروی حمل چوب درخت پسته، بالغ بر ۳ تن چوب در راور کشف و ضبط شد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ مجتبی استوارزاده اظهار داشت: به منظور حفظ و گسترش فضای سبز و جلوگیری از قطع بی رویه درختان، قطع هر نوع درخت و یا نابودکردن آن به هر طریق در معابر، میادین، بزرگراه ها، پارک ها، بوستان ها، باغات و نیز  در محل هایی که به تشخیص شورای اسلامی شهر، باغ شناخته شوند در محدوده و حریم شهرها بدون اجازه شهرداری و رعایت ضوابط مربوطه ممنوع است و مرتکب برابر قانون مجازات می شود.

 وی بیان کرد: حسب اخبار واصله مبنی بر حمل چوب توسط سه دستگاه خودرو در شهرستان راور، دستورات قضایی لازم مبنی بر استقرار گشت های ایست و بازرسی مامورین انتظامی صادر شد.

 این مقام قضایی افزود: در همین راستا مطابق اقدامات صورت گرفته، خودروهای حمل چوپ توقیف و به پارکینگ انتقال یافت، و در این ارتباط رانندگان خودرو ها دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

استوارزاده تاکید کرد: قطع بی‌رویه درختان مثمر آسیب های سنگین و جبران ناپذیری را به محیط زیست وارد می سازد و قطعاً با عوامل دخیل برخورد قاطع خواهد شد.

وی گفت: مردم و مسئولین باید نسبت به این موضوع حساسیت ویژه داشته باشند و با توجه به گستردگی اراضی و باغات، قطع هر گونه درخت و حمل آنها را به سازمان های متولی و مراجع انتظامی اطلاع دهند، تا اقدامات پیشگیرانه صورت گیرد.

 دادستان عمومی و انقلاب راور در پایان، ضمن هشدار جدی به متخلفان خاطر نشان کرد: بر اساس دستورات قضایی صادره به عوامل انتظامی و تشکیل گشت های ایست و بازرسی توسط یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و اداره جهاد کشاورزی حمل و نقل هرگونه چوب فاقد مجوز از محورهای مواصلاتی شهرستان ممنوع بوده و خودروهای حامل، توقیف و به پارکینگ منتقل شده و برای متخلفان پرونده قضایی تشکیل می شود.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار کرمان

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار کرمان

    اخبار برگزیده