به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ حمید خالقی با اشاره به برگزاری دومین دوره تربیت مربی مدیریت مهارت و دانش رفتار اظهار داشت: هدف از اجرای این دوره، ارتقای دانش، آداب، مهارت‌‌های ارتباط فردی و اجتماعی و ایمن سازی فرد و جامعه در برابر آسیب‌های اجتماعی است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری بیان کرد: چشم انداز طرح امید، افزایش مهارت‌های عملی برای زندگی در مقاطع مختلف با رویکرد پیشگیری از وقوع جرم است.

خالقی خاطرنشان کرد: امیدواریم کارشناسان بعد از اتمام این دوره بتوانند در ادارات خود این دوره را برگزار کنند تا رفتار، منش و کارکرد تمام کارمندان خود را تحت الشعاع قرار دهند و در راستای ارتقا و تحول فردی و اجتماعی خود در لایه‌های مختلف جامعه بکوشند.

وی افزود: آموزش و پرورش، کمیته امداد، دانشگاه، نیروی انتظامی، هلال احمر و اداره کل زندان‌ها نیز می‌توانند از جمله جوامع هدف برای اجرای این طرح باشند و در نظر داریم در سازمان‌های مختلف این طرح را به مرحله اجرا برسانیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری با اشاره به مشکلات برخی کارمندان در برخورد با ارباب رجوع عنوان کرد: در پایان این دوره امید است کارمندان ثبات بیشتری در مقابل بحران‌ها داشته باشند و با یادگیری آداب و مهارت‌های ارتباطی بتوانند در برابر آسیب‌های اجتماعی ایمن سازی شوند.

وی یادآور شد: در مجموع 40 نفر از کارشناسان  ادارات استان در این دوره شرکت می کنند و در پایان دوره به شرکت کنندگان گواهی از سوی سازمان فنی و حرفه ای اعطا می‌شود.