به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محسن نیکورز در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: پس از چندین ماه رسیدگی قضایی و استماع دفاعیات متهمان و وکلای مدافع ایشان و اثبات اتهام در محضر دادگاه بر اساس ادله و مدارک پرونده به ویژه فیلم های مستهجن تهیه شده از سوی  متهمان ، آقایان(ه م) ،(الف ع) و (ن ح )به اتهام زنای به عنف از سوی شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان کرمان به حد شرعی قتل( اعدام) محکوم گردیدند.

وی خاطرنشان ساخت:با اعتراض متهمان و وکلای آنها، پرونده به دیوان عالی کشور ارسال و این مرجع نیز پس از رسیدگی مجدد حکم صادره را مطابق با شرع و قانون تشخیص و آنرا تأیید می نماید.

وی ادامه داد: حکم اعدام صادره در خصوص محکومان صبح  امروز 94/08/19    پس از طی کلیه مراحل و تشریفات قانونی در محوطه زندان به مرحله اجرا در آمد.

وی گفت :علاوه بر معدومین مذکور،آقای (م ص)نیز  به اتهام آدم ربایی و معاونت در زنای به عنف به 15 و 25 سال حبس و تبعید محکوم  گردیده است.

دادستان بافت اعلام کرد:حسب محتویات پرونده اتهامی آقایان 1-( ه م) 2- (الف ع) 3- (ن ح) 4- (م ص)، به اتفاق متهم متوفی( م ح)، اقدام به برنامه ریزی و طراحی عملیات مجرمانه خطرناک و سازمان یافته به جهت ربودن و تجاوز به بزه دیدگان که دو خواهر می باشند می نمایند.

وی عنوان داشت: طراحی مجرمین  به اینگونه بوده که متهم(م. ص) با هویت مجعول و تحت عنوان خواستگاری پای خود را به منزل قربانیان باز نموده و ضمن رفت و آمد باخانواده آنها، اعتماد آنان را جلب و مقدمات عملیات مجرمانه را فراهم می نماید

 نیکورز بیان کرد: متهم (م ص)در تاریخ 93/02/21در راستای اجرای اهداف شوم و ددمنشانه گروه به بهانه صرف نهار و گردش، نامزد صوری اش را به همراه خواهرش به منطقه ای که حدود سی کیلومتر از شهر بافت فاصله داشته برده و پس از استقرار و در اجرای نقشه طراحی شده، متهم  به بهانه آوردن آب از چشمه و پس از برقراری تماس تلفنی با دوستانش، از قربانیان حادثه جدا و از آن منطقه دور می شود.

وی ادامه داد:متعاقب آن سایر متهمان با در دست داشتن چاقو و قمه و اسپری گاز اشک آور در حالیکه صورت های خود را پوشیده بودند به منطقه هجوم و قربانیان  را به شدت مورد آزار و اذیت جنسی و تجاوز قرار داده و از قسمت هایی از اعمال مجرمانه خود فیلم تهیه می نمایند.

وی گفت:پس از حضور و طرح شکایت توسط قربانیان حادثه در پلیس اطلاعات و امنیت شهرستان بافت مراتب جهت کسب دستور و مجوز قضایی به منظور جمع آوری ادله و شناسایی و دستگیری متهمان به اطلاع قاضی کشیک رسیده و دستور قضایی لازم در این خصوص صادر و عملیات شناسایی متهمان آغاز می گردد.

این مقام قضائی خاطرنشان ساخت:پس از انجام کارهای اطلاعاتی دقیق و شناسایی متهمان ، چهار نفر دستگیر می شوند.

وی گفت: بعد از پیگیری های لازم مشخص گردید یکی از متهمین متواری  نیز در یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان بر اثر عارضه جسمانی فوت نموده و جسد وی به شهرستان بافت منتقل و مرگ وی از سوی پزشکی قانونی تأیید می شود.