به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ سرهنگ "عبدالعلی روانبخش" در جلسه تعاملی با فرهنگیان شهرستان کرمان که با حضور مدیران مدارس و معلمان برگزار شد، گفت: رویکرد فرهنگی پلیس تعامل هرچه بیشتر میان پلیس و آموزش و پرورش است.

وی افزود: ما در نیروی انتظامی رویکرد پیشگیرانه ای داریم و هدف اصلی کارمان این است که مشکلات را به صورت تعاملی و قبل از بروز آن برطرف کنیم.

روانبخش تعامل و همکاری هرچه بیشتر میان پلیس و آموزش و پرورش را باعث هدایت بهتر دانش آموزان خواهد خواند و افزود: یکی از مباحث کاری پلیس برخورد با مزاحمت های جلوی مدارس است که مدیران و معلمان مدارس می توانند به راحتی با رئیس کلانتری محل کارشان تماس گرفته و مشکلات خود را گزارش کنند.

وی اضافه کرد: البته لازم است همه فرهنگیان مسئولیت خود را جدی گرفته و هرگز کوتاهی نکنند.

سرهنگ روانبخش گفت: پدر و مادرها نیز مسئولیت مهمی دارند و در بروز ناهنجاری های اجتماعی نقش بزرگی خواهند داشت از این رو برنامه های شبکه های ماهواره ای نباید در خانواده ها رواج پیدا کند و لازم است در خصوص ماهواره و برنامه های آن بحث تعامل و آموزش جدی تر از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان در پایان گفت: نیروی انتظامی در بحث دستگیری افراد، برخورد آموزشی و پیشگیری را مد نظر قرار می دهد و ما برخلاف تصور غلطی که برخی مردم دارند قصد نداریم با همه متهمان برخورد انتظامی بکنیم چرا که گاهی یک تذکر و مشاوره می تواند تأثیر به مراتب بهتری داشته باشد.