به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ "مهدی سیاوشی" در نشست کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان، اظهار کرد: سال گذشته با همت استانداری و میراث فرهنگی اتفاقات خوبی در حوزه گردشگری استان کرمان رخ داد، بعد از سال ها رکود در بخش گردشگری و صنایع دستی امسال شاهد رونق این بخش ها بوده ایم.

وی افزود: جشنواره عکس، جشنواره گردشگری، ابرماراتن کویر و برگزاری تعزیه ده زیار کرمان همه از برنامه هایی بوده که به منظور کمک به جایگاه استان انجام شده است.

سیاوشی بیان کرد: اگر این ماراتن به خوبی برگزار شود مانور خوبی برای جاذبه های گردشگری استان در سراسر دنیا خواهد بود.

وی تصریح کرد: امیدواریم امسال در جهت معرفی شعاری که برای کرمان نامیده شده است یعنی "کرمان بزرگ ترین مهمان خانه ایران" گام های بلندی برداریم.

رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان همچنین یادآور شد: از 20 تا 24 اردیبهشت ماه جشنواره گردشگری کرمان برگزار می شود، این جشنواره بازدید کننده های غیرکرمانی زیادی خواهد داشت، جشنواره موسیقی نواحی کشور هم در کرمان خواهد بود و تمام این اقدامات فرصت های بهینه ای برای معرفی کرمان و جاذبه های آن است.

سیاوشی خاطرنشان کرد: همه افراد کارشناسی ارشد که پایان نامه های خود را به حوزه گردشگری استان اختصاص دهند حتما مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

رییس کمیسیون گردشگری و خدمات اتاق کرمان با بیان اینکه برگزاری مسابقه ابرماراتن در توسعه و رونق گردشگری استان بسیار تاثیرگذار است، افزود: کویر کرمان یکی از جاذبه های گردشگری ایران و کرمان است که تاکنون ناشناخته مانده و این مسابقه می تواند به معرفی بیشتر آن کمک کند.

مهدی سیاوشی اضافه کرد: مدیریت کویر لوت با توجه به روند افزایش حضور گردشگران داخلی و خارجی در این منطقه، باید تعیین تکلیف شود تا از تخریب محیط کویر جلوگیری به عمل آید.

 وی با بیان اینکه این ابرماراتن یکی از مهمترین رویدادهای سال 95 استان کرمان خواهد بود، تصریح کرد: امنیت خوبی در کویر وجود دارد که برگزاری این مسابقه می تواند مبلغ خوبی برای امنیت و معرفی کویر باشد.