به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ مدیر برنامه‌ریزی ابرماراتن بین‌المللی، در نشست کادر اجرایی این ابرماراتن با رییس کمیسیون گردشگری و خدمات اتاق کرمان، گفت: این دوندگان از 10 کشور مانند آلمان، نروژ، ایتالیا، مراکش و... حضور خواهند یافت که در بین آنها دو دونده مراکشی که از حرفه‌ای‌ترین دوندگان دنیا هستند و همچنین قهرمانان دیگری نیز حضور دارند.

پائولو بارگینی، که خود یکی از قهرمانان ماراتن دنیاست، ادامه داد: با برگزاری این ابرماراتن می توان ایران، استان کرمان و کویر بسیار زیبا را به جهان معرفی کرد و به لحاظ مهمان‌نوازی و حرفه‌ای بودن افراد فعال در این برنامه، امیدوارم بتوانم 30 ماراتن را در کرمان برگزار کنم.

 بارگینی، خاطرنشان کرد: باید برای شناساندن ایران و کرمان به کشورهای دنیا در این برنامه تلاش بسیار انجام داد زیرا معرفی حرفه‌ای بودن و خوب بودن ایرانی ها به افرادی که خارج از این کشور هستند، کار سختی است.

وی بر حفظ کویر و جاذبه های طبیعی آن تاکید کرد و گفت: قول می دهیم همانگونه که کویر را از شما تحویل گرفته‌ایم آن را به شما برگردانیم و در حفاظت از آن در طول برگزاری ابرماراتن کوشا باشیم. بارگینی، از حضور خبرنگاران و عکاسان خارجی در مدت برگزاری این مسابقه خبر داد و گفت: باید همه کارها در حد استاندارد و با دقت بالا انجام شود تا انعکاس خوبی برای ایران و کرمان در پی داشته باشد.

لازم به ذکر است این ابرماراتن در مسافت 260 کیلومتر و در مسیرهای متفاوت و حتی در منطقه گندم بریان به عنوان گرمترین نقطه دنیا برگزار خواهد شد.