به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ زهرا موسی پور صبح پنجشنبه در جلسه آموزشی-توجیهی دبیران و مسئولین ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان کلیه شهرستان ها که در سالن پیامبر اعظم(ص) برگزار شد، با تاکید براینکه این جلسات باید مروری بر وظایف اعضای ستاد باشد، افزود: اگر بهترین برنامه ها در سطح کشور توسط استان تولید شود اما به خوبی مدیریت نشود، هیچ تفاوتی نمی کند.

وی یادآور شد: اگر برنامه ای تولید و مدیریت شود اما مورد بازرسی قرار نگیرد نیز هیچگاه به اصلاح امور کمک نخواهد کرد.

مدیرکل امور فرهنگی اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به اینکه پالایش سرمایه های اجتماعی در شهرستان ها به زودی صورت می گیرد، خاطر نشان کرد: اگر هر یک از اعضای ستاد به وظیفه خود از جمله در بخش حقوق شهروندی به خوبی عمل می کردند امروز جایگاه استان کرمان مناسب بود.

موسی پور با طرح این سوال که آیا ما توانستیم حقوق شهروندی را در دستگاه ها فرهنگسازی نمائیم، گفت: مکرر در جلسات از هجوم فرهنگی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی سخن گفته می شود اما دستگاه ها در راستای مقابله با این هجوم چه اقداماتی را انجام داده اند.

وی با تاکید براینکه دستگاه ها موظف به برگزاری دوره های آموزشی برای کارمندان، خانواده ها و فرزندان آنان برگزار نمایند، افزود: اکثر مشکلات آسیب های اجتماعی برای این است که مهارت های زندگی را به خوبی فرا نگرفته ایم.

مدیرکل امور فرهنگی اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به اینکه امروز هیچ معروفی بالاتر از راه انداختن کار مردم نیست، یادآور شد: امروز مردم انتظاراتی از حاکمیت دارند و مقام معظم رهبری و مراجع اعظام به تقلید در زمان انتخابات مکرر تاکید می کنند که مسئولین به وظایف خود در برابر مردم عمل کنند.

موسی پور خاطر نشان کرد: باید به ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان حرمت داده شده و اعضای آن به گونه ای عمل نماید که سطح آن بالا رود و کارشناسان ستاد به عنوان مشاورین امین دستگاه ها باشند.

وی به فعالیت های گسترده در اداره کل فرهنگی اجتماعی استانداری کرمان اشاره کرد و گفت: امروز ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان نیز در برابر آسیب های اجتماعی پاسخگوست و باید بازرسی های ستاد با رافت اسلامی صورت بگیرد و به جای هدایت جنبه مچگیری نداشته باشد.