به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ علی بابایی با اشاره به  10 هزار تن فولاد آماده، چهار دستگاه شمع‌کوب و نیروی انسانی در قرارگاه خاتم، خواستار موافقت اعضای شورا برای ساخت پروژه‌های شرف‌آباد و امیرکبیر شد و گفت: ساخت پل شرف‌آباد در روان شدن ترافیک تاثیرگذار است؛ ضمن این‌که در این پروژه باید 2000 شمع اجرا شود و جابه‌جایی شبکه‌ی برق هم زمان‌بر است و تا کار به‌طور رسمی آغاز شود چند ماه طول می‌کشد.

وی با بیان این که تنها گلوگاه موجود در مسیر اجرای پروژه های عمرانی، پول است افزود: پیش‌نهاد می‌کنم کمیسیون تامین مالی در شورا نیز ایجاد شود تا با کمک هم بتوانیم 600 میلیارد تومان بودجه‌ی امسال را محقق کنیم.

شهردار کرمان با بیان این که اگر پول داشته باشیم، با پیمان‌کاران با روش‌های دیگر پیش می‌رویم خاطرنشان کرد: با پیشرفت فعلی کار، چهار پروژه‌ی آزادی، ولی‌عصر، شهید بادپا و شهید الله‌دادی تا پایان امسال به پیشرفت قابل توجهی خواهند رسید.

بابایی با اشاره به مشکلات حقوقی‌ پروژه پل سیدی تاکید کرد: پیمان‌کار سه دهنه را آماده کرده که طی یکی‌دو روز آینده به محل پل انتقال پیدا می‌کنند؛ ضمن این‌که با اداره‌کل بازرسی هم هماهنگ کرده‌ایم تا اگر پیمان‌کار به تعهدات خود عمل نکرد، خلع‌ید شود.

وی با بیان این که تمام تلاش شهرداری بر اتمام پل سیدی تا شهریورماه است اظهار داشت: قرار بود هر ماه یک دهنه‌ی پل ساخته شود که اگر روند کار همین‌گونه ادامه پیدا کند، این پروژه تا شهریور به پایان می‌رسد.