به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ آیت الله سید یحیی جعفری در دیدار اعضای شورای معاونان  آموزش و پرورش استان کرمان با وی در آستانه هفته گرامیداشت مقام معلم افزود: زمانی که تزکیه باشد هوای نفس وجود ندارد.

وی خاطر نشان کرد: اهمیت مسأله تعلیم و تربیت بر کسی پوشیده نیست و مسائل تعلیم، تعلم و تزکیه نفس از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

آیت الله جعفری  با بیان اینکه پیامبر فرموده اند « انی بُعثتُ معلم» خاطر نشان کرد: بنا به آموزه های دینی دین اسلام  و ائمه اطهار(ع) تعلیم و تربیت بر عبادت و بندگی مقدم است.

وی با بیان اینکه معلمان باید قبل از آغاز تدریس، دروس را به طور کامل مطالعه کنند افزود: جایگاه تعلیم و تعلم را نباید دست کم بگیریم.

وی اظهار کرد: تادیب و تزکیه انسان ها مقدمه بر تعلیم بوده و تعیلم نیز مکمل تزکیه است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: همه شخصیت های بزرگ اسلام در یک مکتب مورد تعلیم و تربیت قرار گرفته اند.

وی بیان کرد: تزکیه در صورتی اثرگذار خواهد بود که انسانی که می خواهد آن را در مورد دیگران اعمال کند خود نیز به آن مزین باشد.

آیت الله جعفری افزود: معلمان همه رشته ها باید به علوم دینی مجهز باشند و این مسائل را هنگام تدریس به دانش آموزان آموزش دهند.

وی درد جامعه بشریت امروز را ابتلا به هوای نفس دانست و علاج هوای نفس را نیز تزکیه، معنویت و توجه به خدا عنوان کرد.

 

وی به جنایات انجام شده در طول تاریخ به دست ابرقدرت ها اشاره کرد و گفت: همه اینها ناشی از نداشتن تزکیه است.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه برخی سئوال می کنند چرا امام زمان (عج) ظهور نمی کند اظهار کرد: قائم آل محمد (ص) وقتی می آید که انسان ها از نظر فکر، درک و بینش به جایی برسند که آمادگی آمدن مصلح را داشته و از جنایات قدرت های بزرگ به تنگ آمده باشند.

وی گفت: ایران اسلامی به دلیل داشتن بنیانگذاری چون امام خمینی (ره) و امروز رهبری شایسته مقام معظم رهبری ، در دنیا بی نظیر است و نمی توان کشوری را مشابه ایران پیدا کرد.

برپایه این گزارش، اعضای شورای معاونان آموزش و پرورش استان کرمان به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم با نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان دیدار و گفتگو کردند.