به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ مجتبی قائینی زاده اعتیاد، فقر و ارتباطات غیر مجاز وبدون رعایت حدود شرعی وقانونی را در فضای مجازی  از مهمترین دلایل اختلافات خانوادگی و طلاق  عنوان کرد وتصریح کرد:در سال گذشته 66 پرونده طلاق در بخش ماهان منجر به صدور حکم شده اند.

وی ادامه داد: پرونده‌های خانوادگی مولفه هایی دیگری نیز دارد و این طور نیست که فقط بحث طلاق مطرح باشد.

 قائینی زاده اضافه کرد: بیش از 3 هزار وپانصد پرونده در سال 94 به دادگاه ماهان وارد ومورد رسیدگی قضایی قرار گرفته که با توجه پروندهای موجود از سنوات گذشته حدود3هزارو ششصد پرونده مختومه شده است و باتوجه به حجم زیاد ورودی پرونده ها به این دادگاه 2نفر کادر قضایی و13 نفرکادر اداری در این دادگاه فعالیت می نمایندوهر قاضی حدودا بیش از هزارو 700 پرونده رسیدگی کرده است.

وی بیان کرد: درسال گذشته بیشترین آمار پروندهای ورودی به دادگاه ماهان را موضوعات تصرف عدوانی، تصادفات ، سرقت و ضرب جرح عمدی شامل می شود.

رئیس دادگاه ماهان افزود:  بخشی از پرونده‌های جهت رسیدگی به شوراهای حل اختلاف ارجاع شده که درصد قابل ملاحظه ای منجر به سازش گردیده است.

وی از مردم خواست در قرادادها و معاملاتی که انجام می دهند حتما قبل از انجام معامله وضعیت ملک را از ثبت اسناد وسایر ادارات مربوطه استعلام کرده و پس از اطمینان کامل از مالکیت فروشنده و صحت اسناد اقدام به خرید یا اجاره  ومعامله اقدام نمایند.

وی ادامه داد: از خانوادها می خواهم که قبل از ازدواج فرزندانشان تحقیقات کامل پیرامون طرف مقابل انجام داده وبا چشمانی باز اقدام به ازدواج فرزندان خود نمایند وپس از ازدواج نیز دست از حمایت خود برنداشته تا زوجین مسیر اصلی زندگی خود را پیدا ومستحکم نموده و تا از وقوع اختلافات در زندگی مشترک که بعضا به جدایی منجر می شود جلوگیری شود.