به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمد محسن بیگی در مراسم تجلیل از کارکنان جانباز، ایثار گر و منتسب به خانواده شهداء حوزه ستادی اداره کل آموزش و پرورش استان با تسلیت  سالروز شهادت حضرت علی (ع)،خاطر نشان کرد: اگر روحیه ایثار و از خود گذشتگی بر کشور حاکم شود هیچ روزنه ای برای سلطه و منفعت جویی استکبار باقی نخواهد ماند.

وی از فرهنگیان جانباز و ایثار گر به عنوان الگوی زنده نسل جوان نام برد و بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی جلوه های ایثار گری در مدارس تاکید کرد.

محسن بیگی با بیان اینکه دوران دفاع مقدس فصلی روشن، از تاریخ انقلاب اسلامی و دوران آزمایش الهی بود، تصریح کرد: جانبازان و ایثار گران هیچ گاه مسئولیت خود را تمام شده تلقی نمی کنند و در میدانی دیگر که شکل آن عوض شده  است، از آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی همچون گذشته دفاع می کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان بر حرکت در مسیری که وصیت نامه  شهداء، اندیشه های امام خمینی (ره) و رهنمود های  مقام معظم رهبری تعیین کرده اند، تاکید کرد و بیان داشت: حرکت در این مسیر لازمه توسعه و پیشرفت کشور در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی است.

محمد محسن بیگی با بیان اینکه آرامش و امنیت کنونی کشور ما مدیون قطره قطره خون شهداء و ازخود گذشتگی جانبازان و ایثار گران است، عنوان کرد: اگر می خواهیم جزیره امنی که در کشور ما نسبت به کشورهای همسایه که دریایی متلاطم از آشوب و درگیری هستند حفظ شود، باید ارزشها ی انقلاب اسلامی و فرهنگ ایثار و شهادت را در بین نسل جوان نهادینه کنیم.

وی با عنوان اینکه شهداء و جانبازان از  با ارزش ترین دارایی خود «جسم و جانشان » گذشتند، تا انقلاب  اسلامی به اهداف عالیه اش برسد، خاطر نشان کرد: تربیت نسلی متعهد، مطالبه گر، ایثارگر، از خود گذشته  و آشنا به ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی و امام راحل مهمترین رسالت آموزش و پرورش است.

محسن بیگی تکریم از خانواده شهدا ء، جانبازان  و ایثار گران را مهمترین وظیفه مسئولان در راستای نهاینه کردن فرهنگ  قدردانی در کشور برشمرد.

بر پایه این گزارش؛ طی مراسمی با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان از کارکنان جانباز، ایثار گر و منتسب به خانواده شهداء حوزه ستادی اداره کل آموزش و پرورش استان و خانواده آنها همراه با ضیافت افطاری نوزدهمین در روز ماه مبارک رمضان تجلیل شد.