به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمد محسن بیگی در دیدار با دانش آموزان کرمانی موفق در مرحله دوم آزمون المپیاد های علمی و راه یافته به دوره تابستانه باشگاه دانش پژوهان جوان کشور، خاطر نشان کرد: حضور دانش آموزان در المپیاد های علمی ضمن تقویت قوه خلاقیت  دانش آموزان، روحیه پژوهش محوری آنها را نیز تقویت می کند.

وی با اشاره به شرکت حدود 12 هزار دانش آموز در مرحله  استانی المپیاد های علمی  بر شرکت حداکثری دانش آموز در این المپیاد مهم و ترویج آن در همه ی مدارس تاکید کرد.

محسن بیگی با مهم خواندن نقش  دانش آموزان المپیادی در ترویج  و تشویق دانش آموزان جهت شرکت در المپیاد های علمی، اظهار کرد: روش یادگیری و مطالعه المپیادی نیز باید برای  همه ی دانش آموزان نهادینه شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به نبوغ کرمانی ها در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی  کشور، گفت: کشف و شکوفایی استعداد های برتر دانش آموزان از مهمترین اهداف آموزش و پرورش استان است.

محمد محسن بیگی اظهار کرد: موفقیت دانش آموزان مهمترین پاداش معلمان است که رضایت قلبی و روحی  معلم را در پی دارد.

بر پایه این گزارش؛ دانش آموزان کرمانی، «امیر حسن ستوده فر» از شهرستان رفسنجان،« فاطمه محمودی خورندی» دانش آموز مدرسه فرزانگان ناحیه یک کرمان و «محمد افضلی خارکوئی»، «محمد جواد سجادی»، «سید محمد صادق مهدوی تیکدری»، «محمد امین یزدان پناه»، «امیرحسین امیری مقدم» و «سید مانی ساداتی سید محله» دانش آموزان علامه حلی ناحیه یک کرمان در مرحله دوم آزمون المپیاد های علمی کشور خوش درخشیدند و به دوره تابستانه باشگاه دانش پژوهان جوان کشور راه یافتند.

 بر اساس این گزارش؛ پذیرفته شدگان این مرحله از المپیادهای علمی باید در دوره آموزش تابستانی که از روز شنبه بیستم تیر ماه جاری در محل دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی آغاز می شود، شرکت کنند و در پایان دوره در صورت کسب مدال طلا به  مسابقات جهانی المپیاد که در سال آینده برگزار خواهد شد اعزام شوند.